Neden Olur ?

30 Yaşında Bekçi Olunur Mu? Bekçilik Yaş Sınırı 2022

Bekçi Yaş Şartları Değişti?

30 Yaşında Bekçi Olunur Mu? Bekçilik Yaş Sınırı 2022 Bekçilik tüm insanların çıkar yolu olarak kabul edilen meslekler arasında bulunuyor ilk zamanlarında oldukça mesafeli bakılan ancak yasalar sayesinde oldukça önemli görevleri bulunuyor Türk milleti olarak insanların genel düşüncesi memur olmak oldukça önemli ve hoş bakılan bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ancak bekçi olmak oldukça zorlaşmaya başladı ve bu sebepten ötürü insanların nasıl olacağına dair bilgiler aramaya başlamaktadır. Ancak sistemin sürekli olarak değişmesi ve neredeyse tüm insanların çıkar yolu aramak amacıyla başvurması sonucunda çeşitli gereksinimler sunarak meslek için uygun olmayan insanların elenmesine yada hiç kabul edilmemesi sağlıyor bu sebeple çalışan kişilerin yaşları ve mental sağlıkları takip altında kalıyor. Bekçi Yaş Şartları Değişti? peki bu şartlar neler.

30 Yaşında Bekçi Olunur Mu?
30 Yaşında Bekçi Olunur Mu?

30 Yaşında Bekçi Olunur Mu? Bekçilik Yaş Sınırı 2022

Bekçi olmak bir çok kişinin hayali olmaya başladı ilk açıldığı zamanlarda insanların tepkili olması ve mesleği kötü olarak bakması oldukça az kişinin başvurmasına sebep oldu ancak yasalar sayesinde normal bir polis le neredeyse aynı yetkilere sahip olmaları ve çalışma saatlerinin gayet uygun olması kişilerin mesleği sevmesine neden oldu ancak bir anda binlerce kişinin başvurması sonucu şartlar iyice zorlaştırıldı.

  Dolar Ne Olur? (2022)

Bu şartların başında yaş sınırı başlıyor yaş sınırı ilk yapıldığında 18 yaşından büyük 30 yaşından küçük olması zorunluluğu bulunuyordu bu ancak bir çok kişinin tepki göstermesi sebebiyle Bekçilik Yaş Sınırı 2022 olarak 18 yaşından küçük olmamak 31 yaşından da gün olmamak gerekmektedir. 30 Yaşında Bekçi Olunur Mu? gibi sorular çok fazla sorulmaktadır bu sebepten 30 yaşında bekçi olabilirsiniz ancak olmak istediğiniz zamanda 31 yaşından gün almamış olmanız önemli bir durumdur aksi takdirde başvurunuz iptal edilecek yada kabul edilmeyecektir.

Bekçi Yaş Şartları Değişti? 2022

18 yaşından sonra yaş düzeltmesi yapılması durumunda, düzeltmeden önceki yaşın dikkate alınması ve başvuru sahiplerinin yürürlüğe girdiği tarihte 18 yaşını doldurmamış ve 31 yaşını doldurmamış olması şartı uygulanır.

Bekçilik Başvuru Şartları? 2022

30 Yaşında Bekçi Olunur Mu? 2022 yılında yapılacak bekçi alımlarında adaylarda aranacak başvuru şartları şöyle:

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

c) En az 167 cm boyunda olmak,

d) Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak.

e) Başvuru yaptığı İLÇE sınırları içerisinde EN AZ BİR YILDIR ikamet ediyor olmak,

f) Askerlik ödevini bitirmiş olmak,

g) 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuruların başladığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış (18/03/2001 tarihinde ve öncesinde doğmuş olmak) ve 31 yaşından gün almamış (18/03/1989 tarihinde ve sonrasında doğmuş olmak) olmak,

  Kilo Almak İçin Sipraktin Kullananlar (Doğru Bilgi)

h) Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

i) Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak,

j) Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkûm bulunmamak,

k) Memuriyete engel bir hali bulunmamak,

l) Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

m) Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak,

n) Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık  fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adli veya idari soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idari yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak,

o) Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,

p) Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak,

q) Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş ve katılmamış olmak,

  Adr Ne Demek? ADR' nin Açılımı Nedir?

r) Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak,

s) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

Puan Verpost

NedenOlur

Merhaba ben Samet. Sizler için birbirinden farklı bir çok kategoride neden olur sorularınıza yanıt için makaleler yazıyor. Burada neden olur sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu