Sağlık

Antijen Testi Nedir? Antijen Testi Nasıl Yapılır?

Antijen Testi Nedir?, Antijen Testi Nasıl Yapılır?, Antijen Testi Güvenilir Mi?, Antijen Testi Fiyat?

Antijen Testi Nedir? Aniden hasta olup olmadığınızı belirleyen testlere antijen testleri denir. antijen testi ise adından da anlaşılacağı gibi kişinin hastalığının bulunup bulunmadığını belirleyen testtir. antijen testi ile herkes o anda virüsün vücudunu etkileyip etkilemediğini görme imkanına sahip oluyor. Antijen testi, hastalık riski taşıyan herkese kolaylıkla yapılabilir. Testin temel amacı, kişinin hastalığı olup olmadığını belirlemektir.

Özellikle pandemi dönemlerinde herkesin kendini ve çevresini korumak için düzenli aralıklarla antijen testi yaptırması çok önemlidir.

Antijen Testi Nedir?
Antijen Testi Nedir?

Antijen Testi Nedir?

Antikor ve antijen testleri birbiriyle karıştırılmamalıdır. Antikor testi bir antijen testi değildir. Antijen testi, bir enfeksiyonun varlığını tanımlayan yani kişinin hasta olup olmadığını ölçen bir test türüdür. Antikor testi, bir kişinin bağışıklık düzeyini ve daha önce enfeksiyon geçirip geçirmediğini belirleyen test türüdür. Bu nedenle antikor testleri, kişinin test sırasında hasta olup olmadığı konusunda herhangi bir bilgi sağlayamaz.

Antijen Testi Nasıl Yapılır?

Antijen Testi Nedir? insanların anlık olarak hastalık kapmış olmalarına karşı yapılan bir test olarak bilinmektedir. Antijen Testinin uygulanış biçimi oldukça kolay ve etkilidir son zamanlarda Covid-19 virüsünün patlak vermesi sebebiyle insanların bir çoğu Antijen testi yaptırarak covid-19 olup olmadıklarını öğrenebiliyor.

Antijen testi için kullanılan bir çubuk olarak görebilirsiniz ancak çubuk ucunda pamukçuk bulunuyor ve burun içerisine sokularak sürüntü adı verilen örneğin alınarak bir takım testlere yapılarak virüs tanımı yapılır.

  Ara Ara Kalp Ağrısı Neden Olur?

Antijen Testi Güvenilir Mi?

Antijen Testi Nedir? başlığı adı altında belirttiğimiz gibi antijen testi anlık olarak hastalığı belirleyici rol oynadığı için oldukça güvenilir sonuçlar vermektedir. ancak kimi zaman yalancı negatiflik adı altında sonuçlar vermektedir bu sonuçlar doğrultusunda tedavi süreci gecikebilir ve hayati tehlike önem arz edebilir.

Antijen Testi Fiyat?

Oldukça  fazla kişinin ölümüne neden olan Covid-19 virüsünün yayılma hızı oldukça önemli bu durumdan ötürü antijen testi üreten ve satan firmalar bu durumu fırsat bilerek fiyatları oldukça yükseltti ancak 15 dakika sürecinde sonuç veren antijen testleri bulunuyor ve bu antijen testlerinin fiyatı olarak ortalama 25 ila 35 Euro gibi fiyatlar veriliyor.

Puan Verpost

NedenOlur

Merhaba ben Samet. Sizler için birbirinden farklı bir çok kategoride neden olur sorularınıza yanıt için makaleler yazıyor. Burada neden olur sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu