Ne Demek?

Chiller Ne Demek?, Chiller Soğutma Sistemi?

Chiller Ne Demek?, Chiller Nerede Kullanılır?, Chiller Ne İşe Yarar?, Chiller Çalışma Prensibi?

Chiller Ne Demek? ülkemizde çok duyulmaya başlayan ancak ne olduğu henüz çok fazla bilinmeyen Chiller soğutma sistemleri insanlar için önemli bir yerde bulunuyor. Chiller soğutma sistemleri büyük alanların soğutulmasında çok sık kullanılmaktadır ve oldukça fazla iş görmektedir ancak bir çok kişin aklında bulunan Chiller Nerede Kullanılır? , Chiller Ne İşe Yarar? gibi soruların cevaplarına yer vereceğimiz yazımızı okumaya devam edin.

Chiller Ne Demek? 
Chiller Ne Demek?

Chiller Ne Demek?

Genel olarak çok fazla bilinemeyen ancak çok sık duyulan ve merak edilen Chiller Ne Demek? İngilizce’ de chiller anlamına gelen ve Türkçe’ ye soğutma sistemleri olarak çevrilen Chiller: ısıyı bir kaynaktan diğerine aktaran enjeksiyon soğutma sistemleri adı verilen sistemlerdir. Her soğutma sisteminin farklı bir işlevi vardır. Ancak çalışma prensipleri genel olarak aynıdır. Soğutma sistemleri su soğutmalı ve hava soğutmalı olmak üzere ikiye ayrılır.

Chiller Nerede Kullanılır?

Chiller soğutma sistemleri büyük alanların soğutulmasında kullanılmaktadır. Soğutma işlemini karmaşık işlemler sonrasında oldukça etkili bir şekilde soğuttu görülmüş ve bir çok iş sahibi insanın dikkatini çekmiştir bunun yanında alışveriş merkezlerin çok sık görülmekle birlikte

  • Alışveriş merkezleri
  • Ayakkabı imalat tesisi
  • Fabrikalar
  • Plastik üretim tesisleri

Chiller Çalışma Prensibi?

Kompresör, kondenser, genleşme valfi ve evaporatörden oluşan Chiller soğutma sistemleri, kompresörde sıkıştırılan ve ısıtılan gazı kondenserde soğutarak çalışır. Daha sonra genleşme valfinden akan gazın basıncı nedeniyle sıcaklığı düşer ve sıvılaşır. Evaporatörden geçerek soğutulacak sıvının ısısını emer, düşük basınçlı gaz olarak kompresöre ulaşır ve tekrar sıkıştırılır. Çalışma sistemi bu şekilde devam etmektedir.

  Gerçekten Bitiren Erkek Nasıl Davranır? Erkek Davranışları

Su soğutmalı Chiller
Hava soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında ısı pompalı soğutma grupları, 4 borulu soğutma grupları ve serbest soğutmalı soğutma grupları da kullanılmaktadır. Chiller sisteminin nasıl çalıştığı sorusunu cevaplamak için chiller lere ayrı ayrı bakmak gerekir.

Chiller Ne İşe Yarar?

Chiller Ne Demek?  Ne İşe Yarar? Chiller içerisindeki soğutucu gazın enerjisini evaporatör , kompresör ve kondenser vasıtasıyla serbest bırakarak suyu soğutan sistemlerdir. Otellerde, AVM’ ler de ve soğuk hava depolarında soğutulmuş suyu fan coil ünitesine besleyerek kullanabiliriz.

Puan Verpost

NedenOlur

Merhaba ben Samet. Sizler için birbirinden farklı bir çok kategoride neden olur sorularınıza yanıt için makaleler yazıyor. Burada neden olur sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu