Neden Olur ?

Kediler Neden İshal Olur? Kedilerde İshal Nasıl Düzelir?

Kediler Neden İshal Olur?, Kedim İshal Ama Halsiz Değil?, Yavru Kedi İshal Evde Tedavi?, Yavru Kedilerde İshal Nasıl Giderilir?, Yavru Kedi Neden İshal Olur?

Bu yazımızda Kediler Neden İshal Olur?, Kedim İshal Ama Halsiz Değil?, Yavru Kedi İshal Evde Tedavi?, Yavru Kedilerde İshal Nasıl Giderilir?, Yavru Kedi Neden İshal Olur? gibi sorularının cevapları aşağıda sizleri bekliyor.

Kediler oldukça sevimli ve beslemesi bir o kadar zor bir evcil hayvan olarak görülmektedir. Eğer dikkatli bir şekilde bakıldığında kedinizin keyfi yerinde , sağlıklı ve huzurlu bir hayat sürdürecektir ancak ne kadar uğraşsak da bazı rahatsızlıkları engellememiz mümkün olmuyor ve Kediler Neden İshal Olur? gibi sorular akıllara geliyor ve cevapları aranmaya çalışıyor.

Kediler Neden İshal Olur?
Kediler Neden İshal Olur?

Kediler Neden İshal Olur?

Kedilerin ishal olması oldukça sık görülen bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır ancak ishal kendi başına bir rahatsızlık değildir ve bir çok hastalığın belirtisi olarak ortaya çıkmaktadır bunların başında ölümle sonuçlanan hastalıklar bulunuyor ve kontrol edilmediğinde ölümle sonuçlanmalar oldukça fazla. Peki Kediler Neden İshal Olur?

Beslenme: Kedilerin beslenmeleri oldukça önemlidir sürekli farklı beslenmeler ve mama çeşitleri arasında farklılıklar ishal olmalarına sebep olabilir.

İnsani Yemekler: Bazı yediğiniz yemekleri dayanamayıp kedinizin de tadına bakmasını isteyebilirsiniz ancak insani yemekler kediler için oldukça zehirlidir. Bunların başında süt bulunuyor bir süre sonra kedilere süt vermek ishalin oluşmasında başlıca sebeplerden biridir içerisinde bulunan laktozu sindiremeyen kedilerin ishal olması kaçınılmaz olacaktır.

  Google Play Hizmetleri Durmaya Devam Ediyor (Çözüldü)

İlaçlar: Kedilerde bilinçsiz kullanılan ilaçların yan etkisi olarak ishal görülebilir ve oldukça zehirli olan bazı ilaçlar kedinizin ölmesine sebep olabilir.

Stres: Kedinizin mutlu olmaması ve stres içerisinde olması ishal olmasında oldukça etkilidir.

Parazitler:  Parazitlerden herhangi biri gastrointestinal sistemi tahriş edebilir ve ishal, kusma, donuk tüy ve dehidrasyon gibi diğer semptomlara neden olabilir.

Kedim İshal Ama Halsiz Değil?

Kedilerin yemeklerinin sık sık değişmesi mama çeşitlerinin arasında büyük farkları olması ishal olmasına sebep olacaktır ancak kedilerin bu sebepten ishal olmasının yanında halsiz olmaması oldukça normal bir durumdur.

Yavru Kedi İshal Evde Tedavi?

Kediler Neden İshal Olur? Bir çok kişinin kedisi ishal olmakta ancak yetişkin kedilerdeki hastalığa olan direnç maalesef yavru kedilerde bulunmuyor ve ishal yavru kedilerde ölümcül olabiliyor bu sebepten öncelikle yavru kedinin sorununun ne olduğunu bilmeden müdahale etmek sakıncalı olabilir bu sebepten bir veteriner ile görüşmeniz iyi olacaktır. Ancak yemek değişikliği ve aşırı süt içiminden kaynaklı ishal için çeşitli yöntemler ile ishali engelleyebilirsiniz.

  • Haşlanmış, yağsız tavuk, beyaz pirinç ve patates gibi gıdaları az miktarda vererek ishali tedavi edebilirsiniz.
  • Yavru kedinin ishal olmasının yanında bolca su kaybı olacaktır bu sebepten bolca su içerilmesi oldukça etkili olacaktır.
  • Pediatrik oral elektrolit çözeltiler kullanılabilir.
  • Ya da 1lt suya 1 çay kaşığı tuz ve 1 çorba kaşığı şeker ilave edilerek hazırlanan içecek takviyesini kedinize içirerek ishalinin giderilmesine yardımcı olabilirsiniz.
  Windows 8.1 Ürün Anahtarı 2023 - Windows 8.1 Pro Ürün Anahtarı (Güncel Keyler) 

Yavru Kedilerde İshal Nasıl Giderilir?

Yavru kediler ishal olduğunda bir çok ishal kesici ürünleri kullanmanız sakıncalı olacaktır bu sebepten ilaç kullanmak yerine bolca su içirmek ve suyunun içerisine 1 çay kaşığı tuz ve 1 çorba kaşığı şeker ilave edin ve yavru kedinize içirin ishalinde azalmalar göreceksiniz düzenli kullanımda tamamen kesilecektir.

Yavru Kedi Neden İshal Olur?

Yavru kedilerin beslenmesi oldukça önemlidir bu sebepten ödül maması olarak verilen mamaların ve vitamin ve mineral desteklerinin değişmesi ishale neden olacaktır ancak bu ishal geçici bir durumdur ve kısa bir süre sonra kendiliğinden geçecektir.

Puan Verpost

NedenOlur

Merhaba ben Samet. Sizler için birbirinden farklı bir çok kategoride neden olur sorularınıza yanıt için makaleler yazıyor. Burada neden olur sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu