Ne Olur ?

Magisk Manager Nedir? Silinirse Ne Olur?

Cihazınızı rootlama ile ilgili ana sorunlardan biri, klasörü-sistemi değiştirme ihtiyacıdır. Peki Magisk Manager Nedir? Magisk Manager telefonların rootlanması için oldukça önemlidir. Bir çok root programı telefonun içerisindeki uygulamaları bozmakta ve çalışmasını güçleştirmektedir.

Ancak Magisk Manager da bu durum bu şekilde gerçekleşmemektedir içerisinde bulunan yazılımlar gereği uygulamaların yapısını bozmamaktadır bunun yanında bazı uygulamalar da root işlemi istemediği için root gizleme modu da bulunmaktadır. Yazımızın devamında Magisk Manager silinirse ne olur? gibi sorularınızı cevaplandıracağız.

Magisk Manager Nedir?

Bir telefonu rootlamanın en kolay yolu olan Magisk Manager, bu alanda en çok kullanılan yazılımlardan biridir. İçerdiği modüller ile süreci basitleştirir ve bazı durumlarda avantaj sağlar.
Örneğin, mobil bankacılık işlemleri rootlu telefonlarda zaman zaman sorun çıkarırken, Magisk Manager ile rootlu telefonlarda herhangi bir sorun olmuyor. 

Magisk Manager Nedir
Magisk Manager Nedir

Magisk gizleme özelliği sayesinde telefon bazı programları kullanmak için rootlu olduğunu gizleyebiliyor. Uygulamanın bir avantajı, can sıkıcı gibi görünen Google’ın SafetyNet API’sini engelleyebilmesidir.

Herhangi bir nedenle telefonunuzu güncellediyseniz, Magisk manager gidecektir. Tekrar rootlamak için Magisk manager tekrar kullanabilirsiniz.

Magisk Manager Silinirse Ne Olur?

Magisk Manager bir güncelleme ile silindiyse sorun yok. Ancak manuel olarak silmek isterseniz durum biraz değişir.
Bunu yapmak için

  • Magisk unistaller uygulamasını yükleyin.
  • Recovery reboot işlemini yapın.
  • Ardından kullanmakta olduğunuz room versiyonunu bilgisayarınızdan telefonunuza indirin.
  • Telefonunuz attığınız dosyalarla başlar.
  • İlk çalıştırma biraz daha uzun sürebilir.
  • Bu yapılan işlem ile Magisk’i kaldıracaktır.
  Haczedilecek Mal Yoksa Ne Olur?

Root işlemi, Netflix gibi bazı uygulamaları kullanmanızı engelleyebilir. Ancak yukarıda bahsedilen Gizle özelliği ile bu sorun da aşılabilir.

Magisk Manager Nedir? Silinirse Ne Olur? hakkında kısaca bilgi vermeye çalıştık. Bu konu ile ilgili sorularınızı aşağıya yorum yaparak bize iletebilirsiniz.

Magisk Manager ücretsiz mi?

Evet, Magisk tamamen ücretsiz bir uygulamadır. Rootlu cihazınızı yönetmek, rootlamak veya Cihazı indirmek için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Magisk hangi Android sürümleriyle uyumludur?

Magisk artık en son Android sürümü olan Android Pie ile tamamen uyumludur. Bu uygulama, Android 4.1 ve 4.2’nin üzerindeki tüm sürümlerde çalışır.

Magisk Manager Güvenilir mi?

Magisk Manager, Android akıllı cihazlarla uyumlu ve kötü amaçlı yazılım içermediğini iddia eden iyi geliştirilmiş bir köklendirme uygulamasıdır. Önyükleme bölümlerini değiştirmez ve sistem bölümlerine dokunmaz. Diğer kök uygulamaların aksine, üçüncü taraf uygulamaları yüklemez. Bu nedenle, Magisk Manager’ın Güvenilir olduğu belirtilmektedir.

5/5 - (1 vote)

NedenOlur

Merhaba ben Samet. Sizler için birbirinden farklı bir çok kategoride neden olur sorularınıza yanıt için makaleler yazıyor. Burada neden olur sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu