Teknoloji

Modem Kurulumu Nasıl Yapılır 2022

Modem Kurulumu Nasıl Yapılır Türk Telekom , Kullanılmış Modem Kurulumu

Modem Kurulumu Nasıl Yapılır 2022 İnternetin hayatımıza tamamen girmesi sebebiyle internetsiz bir ev düşünülemez hale geldi evine internet almak isteyen insanların bir çoğu modemi kendileri kurmak istiyor ancak bunu nasıl yapacağını bilmediği için oldukça sıkıntıya düşmekte bu sebepten Google arama motorunda araştırmalar yaparak kendi başına nasıl kuracağını öğrenmeye çalışıyor.

Ancak bir çok konuda bilgisiz olmak işleri ne kadar zorlaştırıyorsa modem kurulumu kadar kolay bir işinde bilinmediği takdir yapmakta oldukça zorlaştırıyor. Öncelikle modemi sıfırdan açıyorsanız ve kutusundan siz çıkarmışsanız çeşitli adımlarla sizde çok kolay bir şekilde modeminizi zahmetsiz bir şekilde kurabilirsiniz.

Modem Kurulumu Nasıl Yapılır 2022
Modem Kurulumu Nasıl Yapılır 2022

Modem Kurulumu Nasıl Yapılır 2022

Modem Kurulumu Nasıl Yapılır 2022 gelişen teknoloji ile farklı modem modelleri arasında ara yüz bakımında çeşitlilik göstermeye başladı ve insanların bu konuda oldukça kafası karışmaya başladı bu sebepten farklı modem modelleri olsa da farklı olmalarının yanında içerikleri bir birine çok benzemektedir bu sebepten sizde sadece belirttiğimiz adımlarla kolay kurulumu yerine getirebilirsiniz.

  • Modemin bağlantılarını yaptıktan sonra elektrik bağlantısını yapın ve çalıştırın
  • Çalıştıktan sonra bilgisayarınıza ister kablosuz ister kablolu bağlanın kablolu bağlandığınızda şifre gerekmeyecek ancak kablosuz bağlantıda şifre isteyecek bunu da modemin arkasında yazan şifre ile bağlantınızı sağlayabilirsiniz.,
Modem Kurulumu Nasıl Yapılır 2022
Modem Kurulumu Nasıl Yapılır 2022
  • Bağlantınızı sağladıktan sonra ” 192.168.1.1 ” kodunu kullandığınız tarayıcı URL bölümüne yazın ve enter tuşuna basın.
  • Açılan ekran da kullanıcı adı ile şifre bölümüne kullandığınız internet sağlayıcı firmanın tanımladığı şifreler ve kullanıcı adları bulunuyor.
  • Genel olarak kullanıcı adı ” admin ” şifre ” firma ismi ” örneğin ” turktelekom” , “turknet” veya “superonline” olabilir belirttiğimiz gibi internet sağlayıcınız kim ise ona göre şifreniz değişiklik göstermektedir.
  • Giriş yaptıktan sonra size şifrenizi değiştirmenizi isteyecektir ancak değiştirmeniz önerilmemektedir çünkü unutulma durumunda modemi resetlemek gerekecektir bu sebepten şifre değiştirmeden geç düğmesine basın.
  • Açılan ekranda hızlı kurulum sekmesi bulunacaktır üzerine basın ve adımları takip edin şifre ve kullanıcı adı değişikliği gibi işlemleri yerine getirin ve kurulumunuz tamamlanacaktır.
  • İşlem sona erdikten sonra sizin belirttiğiniz kullanıcı adı ve şifre ile görüntülenecek ve bağlantı mümkün olacaktır.
  Secretle İnstagram👉 Secretle Güncel Apk 2022

Kullanılmış Modem Kurulumu

Modem Kurulumu Nasıl Yapılır 2022 Kullanılmış bir modem kurulumu yapmak için öncelikle modemin elektrik ve ADSL kablosunu bağlamanız gerekiyor ardından modemin alt kısmında yada yanda “reset” tuşu bulunacaktır içine bir iğne yada kurdan ile  3 saniyelik bir baskı uygulayın ve modem kırmızı ışık yakana kadar bekleyin ardından modem kendi isminde ve kendi şifresinde kullanıma hazır halde kullanıma hazır hale gelecektir.

Modeminizin kullanıcı adını ve şifresini değiştirmek isterseniz öncelikle tarayıcınızın URL bölümüne “192.168.1.1” rakamlarını girerek enter tuşuna basın açılan ekrana yukarıda belirttiğimiz şekilde kullanıcı adı ” admin” şifre ” turktelekom” olarak giriş yapın.

Modem Kurulumu Nasıl Yapılır 2022
Modem Kurulumu Nasıl Yapılır 2022

Giriş işleminden sonra menüler arasında ” kablosuz ” yada ” kablosuz ayarları” bölümünü bulun ve tıklayın açılan ekranda kullanıcı adı ve şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Sıfırdan kurumlum yapmak isterseniz Modem Kurulumu Nasıl Yapılır 2022 başlığı altında bulunan bilgiler ile oldukça kolay kurulum yapabilirsiniz

Puan Verpost

NedenOlur

Merhaba ben Samet. Sizler için birbirinden farklı bir çok kategoride neden olur sorularınıza yanıt için makaleler yazıyor. Burada neden olur sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu