Teknoloji

Synaptics Pointing Device Driver Silersek Ne Olur?

Synaptics Pointing Device Driver Nedir?

Synaptics Pointing Device Driver Silersek Ne Olur? Bir çok kullanıcı bu dosyanın ne olduğunu merak etmek ancak ne olduğunu dahi bilmeden silmeye çalışmaktadır. Peki Synaptics Pointing Device Driver Nedir? Aslına bakarsanız genel olarak laptoplarda bulunan ve Touchpad (dokunmatik maus) dokunmatik ayarlarının çalışmasını sağlayan bir sistem dosyasıdır genel olarak sistem yönetici gereksinimlerini isteyen ve silmeye çalışıldığında silinmesine sistem tarafından izin verilmeyen bir dosyadır. Çok fazla yer kaplamadığı bilinmektedir ancak bir nedenden virüs kapmış yada güncellemesi doğru yapılmadıysa bilgisayarda sadece Touchpad olarak belirtilen dokunmatik mausun çalışması durmaz beraberinde bir çok driverı da bozma eğiliminde olabilir.

Synaptics Pointing Device Driver Nedir?

Synaptics Pointing Device Driver Nedir? Uygulama, kullanıcılar için çeşitli işlevleri yerine getirirken aynı zamanda oldukça verimli bir kullanıma da olanak sağlıyor. Touchpad ‘e aynı anda üç parmakla basabilme imkanı sunan uygulama, kaydırma seçeneklerini ayarlamayı kullanıcılara bırakmış. Her yöne hareket ettirilebilir kullanım imkanı ile son derece hassas yüzeyi sayesinde işlemler sırasında zaman kaybı yaşanmaz. Bu programı kullanıcıların ihtiyaçlarına göre özelleştirmek mümkün olduğundan oldukça gelişmiş özelliklere sahiptir.

Genel bir anlatım ile belirtecek olursak laptoplardaki Touchpad ile maus u hareket ettirdiğiniz her işlemi Synaptics Pointing Device Driver  yapıyor ve size sürekli olarak düzgün bir kullanım sunmaya çalışıyor.

  Postegro Yeni Site Giriş Linki 2023 (Kesin Çözüm)
Synaptics Pointing Device Driver Silersek Ne Olur?
Synaptics Pointing Device Driver Silersek Ne Olur?

Synaptics Pointing Device Driver Silersek Ne Olur?

Synaptics Pointing Device Driver Silersek Ne Olur? gibi bir çok soru form sitelerinde ve Google arama motorunda oldukça fazla araştırılmış ancak gerekli bilgiler verilmemiş. Synaptics Pointing Device Driver olarak belirtilen sistem dosyaları arasında yer alan dosya Touchpad adı verilen dokunmatik maus kontrolü için kullanılan bir yazılımdır. Bu yazılım çeşitli yönetici özellikleri gereksinimleri taşıdığı için ilk görüşte ne olduğunu bilmeyen ve anlam veremeyen bir çok insan silmeye çalışmış ancak başarılı olamamıştır.

Synaptics Pointing Device Driver Silersek Ne Olur? sorusunun cevabını vermek gerekirse dosyayı silmek sizin ve bilgisayarınız için hiç iyi bir yol olmayacaktır çünkü eğer touchpad ‘ı sürekli olarak kullanıyorsanız ve diğer donanımsal yazılımların bozulmaması için silmeniz önerilmez.

Ancak yanlış yüklenmiş yada güncellemesi yanlış yüklenmiş olabilir bozulmalar meydana gelmiş ise Aygıt Yöneticisinden driver’ ı bulup silik üretici firmanın web sitesinden güncel driver’ ı yükleyerek sorunu çözebilirsiniz.

Eğer dosyada virüs olduğunu düşünüyorsanız bilgisayarınızı komple sıfırlamak yada format atmak sizin için en sağlıklısı olacaktır.

Puan Verpost

NedenOlur

Merhaba ben Samet. Sizler için birbirinden farklı bir çok kategoride neden olur sorularınıza yanıt için makaleler yazıyor. Burada neden olur sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu