Neden Olur ?

Telefon Wifi Bağlanıyor Ama İnternet Erişimi Yok Neden Olur?

Telefon Wifi Bağlanıyor Ama İnternet Erişimi Yok Neden Olur?, Telefon Wifi Bağlanıyor Ama İnternet Erişimi Yok İphone?, Laptop Wifi Bağlanıyor Ama İnternet Erişimi Yok?, Modem Bağlı Ama İnternet Yok?, Bağlantı Var İnternet Yok?

Bu yazımızda Telefon Wifi Bağlanıyor Ama İnternet Erişimi Yok Neden Olur?, Telefon Wifi Bağlanıyor Ama İnternet Erişimi Yok İphone?, Laptop Wifi Bağlanıyor Ama İnternet Erişimi Yok?, Modem Bağlı Ama İnternet Yok?, Bağlantı Var İnternet Yok? gibi sorulara cevap vereceğiz

Telefon Wifi Bağlanıyor Ama İnternet Erişimi Yok Neden Olur?
Telefon Wifi Bağlanıyor Ama İnternet Erişimi Yok Neden Olur?

Google arama motorunda oldukça çok araştırılan konuların başında bulunmakta olan Telefon Wifi Bağlanıyor Ama İnternet Erişimi Yok Neden Olur?. Evde kaldığımız günlerde internete ve telefona olan bağımlılığımız daha da arttı. Günümüzün çoğunu internette ve sosyal medyada geçirmeye başladık. Bunun sonucunda Wifi ağlarına olan ihtiyacımız da arttı. İnternet paketimizi tamamlamamak için wifi kullanmak ve herhangi bir ekstra ücret ödememek hepimiz için wifi lere olan durumumuz kaçınılmaz bir durum haline geldi. Ama bazen istemediğimiz durumlarla da karşılaşırız.

Telefon Wifi Bağlanıyor Ama İnternet Erişimi Yok Neden Olur?

Telefon Wifi Bağlanıyor Ama İnternet Erişimi Yok Neden Olur? gibi Bir çok kişinin karşılaştığı sorunun cevaplarını ararken akıllarındaki Bağlantı Var İnternet Yok? gibi sorulara cevap aramaya çalışmakta.

Genellikle modemle ilgili bir sorun nedeniyle Wifi ağına bağlanamayabilir ve İnternet’e erişemeyebilirsiniz. Bu sorunu gidermek için modeminizi kapatıp tekrar açabilirsiniz. Bu sorun ev dışında bir yerde ortaya çıkarsa, bu sorunu yetkili kişiye bildirmelisiniz. Modemin şifresi değiştiyse yeni şifreyi öğrenmeli ve tekrar giriş yapmalısınız.

  Telefonu Yeniden Başlatınca Ne Olur?

Öncelikle telefonunuzun Wifi ayarlarında İnternet adınıza tıklayın ve “unut” seçeneğini girin. Ardından Wifi ağına yeniden bağlanın ve yeni şifrenizi girin. Yeni şifrenizi eksiksiz ve doğru girerseniz internete girebilirsiniz.

Telefon Wifi Bağlanıyor Ama İnternet Erişimi Yok İphone?

Telefon Wifi Bağlanıyor Ama İnternet Erişimi Yok Neden Olur? başlığı altında belirttiğimiz çözüm önerisini yaptınız. Ancak yeni şifrenizi girip modemi kapatıp tekrar açtıktan sonra hala internete giremiyorsanız, telefonunuzun DNS ve IP ayarlarını değiştirmeniz gerekebilir. Diğer kullanıcıların internet sorunu yoksa kendi telefonunuzdaki DNS ve IP ayarlarını değiştirmelisiniz. Nasıl değiştireceğinizi merak ediyorsanız yazımızın devamında belirttik.

Google

 • DNS1: 8.8.8
 • DNS2: 8.8.4.4

Yandex

 • DNS1:77.88.8.88
 • DNS2:77.88.8.2

Android DNS Değiştirme

 • Telefonunuzun Wifi bölümünü açın
 • Bağlı olduğunuz Wifi ağınızı seçin
 •  Wifi ağınızın üzerine tıklayın ve gelişmiş seçenekleri göstere tıklayın
 • DHPC tıklayın ve statik seçeneklerini sırasıyla seçin
 • IP ayarınızın son üç hanesini değiştirerek soruna çözüm olabilirsiniz.

İphone DNS Değiştirme

 • Wifi açın
 • Bağlı olduğunuz wifi ağını seçin
 • Wifi detaylarına tıklayın
 • DNS seçeneğine seçin 
 • DNS ayarlarını değiştirebilir sorununuza çözüm olabilirsiniz.

Laptop Wifi Bağlanıyor Ama İnternet Erişimi Yok?

Tüm cihazlarınız (cep telefonu, tablet veya başka bir dizüstü bilgisayar) wifi bağlıysa sorun değil, ancak dizüstü bilgisayarın internet erişimi yok. Sorun, hatalı bir ağ yapılandırması, hatalı ağ donanımı veya güncel olmayan bir ağ sürücüsü olabilir. Sebep ne olursa olsun, benzer bir sorunla karşılaşırsanız aşağıdaki ipuçları tekrar çevrimiçi olmanıza yardımcı olacaktır. peki Laptop Wifi Bağlanıyor Ama İnternet Erişimi Yok?

 •  Her şeyin doğru şekilde bağlandığını ve ISP’nize giden bağlantı hattının çalıştığını kontrol etmektir. Modeminizdeki tüm durum ışıkları yanmalıdır (Güç, DSL, Veri, LAN).
  Wifi ağının bağlantısını kesin ve yeniden bağlayın.
 • Anti virüs programı güvenlik duvarı korumasını devre dışı bırakın ve ayrıca kullanılmakta olan VPN bağlantısını kesin.
 • Modeme ulaşılabilir bir yerde bulunuyorsa modeminizin şişmesi sebebiyle bağlanamıyor olabilirsiniz modeminizin yeniden başlatılması sorunun çözümü olabilir.
  Yönetim Bilişim Sistemleri Ne İş Yapar?

Windows sorun giderici bir çok internet bağlantı sorunlarını çözmekte oldukça etkili ancak nasıl açacağınızı bilmiyorsanız. Yazımızı okumaya devam ederseniz göreceksiniz.

 •  Windows Başlat düğmesi 
 • Ayarlar butonuna tıklayın
 • Ağ ve İnternet  butonunu seçin.
 • Kullanılan ağı seçin
 • Ağ sorun gidericisini seçin. 

Modem Bağlı Ama İnternet Yok?

Telefon Wifi Bağlanıyor Ama İnternet Erişimi Yok Neden Olur? gibi sorunların cevaplarını bulmaya çalışan insanlar için yukarıda belirttiğimiz seçenekleri okuyabilir ve uygulayabilirsiniz. İnternete bağlanmama sorunları genel olarak modemlerden kaynaklı olabiliyor ve çok uzun çalışan modemler bazen şişlemeler sonucunda internet erişimini kesebiliyor. Bu sorunlarla karşılan insanlar Kontrollerden önce modeminizi yeniden başlatmalısınız, bu önemsiz gibi görünebilir ancak bazen etkisi olmuştur. Bunun için modemi kapatın, yaklaşık 5 saniye bekleyin ve tekrar açın. Tekrar bağlanmayı deneyin ve bu süre içinde kullandığınız bilgisayarı veya cihazı yeniden başlatabilirsiniz.

Puan Verpost

NedenOlur

Merhaba ben Samet. Sizler için birbirinden farklı bir çok kategoride neden olur sorularınıza yanıt için makaleler yazıyor. Burada neden olur sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu