Neden Olur ?

Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Giriş – VPN Kurmadan Yasaklı Sitelere Giriş

Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Giriş makalemiz içeriğinde Yasaklı Sitelere Giriş Yapamıyorum gibi sorunlarınızın çözümlerine yer vereceğiz. Web sitelerinin yasaklanmalarının sebepleri illegal olarak yayın yapmak yada ülke genelinde yasaklanmış içeriklere yer vermesi sebep olur ancak kısmen bazı web siteleri de şikayet edilmeleri sebebiyle kapatılmakta yada yasaklanmaktadır. İçeriğimiz de anlatmak istediğimiz Yasaklı Sitelere Giriş Ancak ilerleyen bölümlerde sizlere VPN Kullanmadan Yasaklı Sitelere Giriş konusuna yer vereceğiz.

Yasaklı Sitelere Giriş yapmak bazı indirilen uygulamalar yada VPN ler yüzünden bilgisayarınız yada mobil cihazınız ciddi zararlar görebilir çünkü üçüncü sınıf uygulamalar içerisinde Trojen adı verilen virüsler taşıyabilmektedir.

İçeriğimizin devamında sizlere zarar görmeyeceğiniz ve en sağlıklı şekilde yasaklı sitelerde gezinmenizi sağlayacak yöntemlerden bahsedeceğiz. Yazımızı sonuna kadar okumazsanız pişman olursunuz….!


VPN Kurmadan Yasaklı Sitelere Giriş

Bir çok sebepten ötürü Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Giriş yapmak isteyebilirsiniz ancak normal bir kullanıcı iseniz bu durum oldukça zordur çünkü yasaklı olan web sitelerine giriş yapmanız yasal olarak suç unsuru barındıkları için engellenmiştir. Ancak Yasaklı Sitelere Giriş yapmanızı sağlayacak bir çok yöntem bulunuyor. Bunların başında VPN kurmak bulunuyor ancak VPN kurmak hem risk içermektedir çünkü indirme işlemi yapmakta ve cihazınızı tünel işlemi ile izin vermenizi isteyebilir. Sizde VPN Kurmadan Yasaklı Sitelere Giriş yapmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Öncelikle Chrome , Firefox tarayıcısını kullanıyorsanız içerisine kuracağınız eklenti VPN ler ile Yasaklı Sitelere Giriş yapabilirsiniz. Şunu unutmayın VPN bağlantısı sağlandığında internet hızınız ciddi oranda düşmektedir sizi tatmin etmeyecek hızlar ile karışılabilirsiniz.

Opera tarayıcısı indirmeniz hiç bir eklenti yada indirme işlemi yapmadan içerisinde bulunan VPN hizmetini kullanarak VPN Kurmadan Yasaklı Sitelere Giriş yapabilirsiniz.

DNS adresinin değiştirilmesi güncel olarak kullandığımız DNS adresi üzerinden yasaklanmaktadır web siteleri DNS değiştirerek bu işlemi devre dışı bırakabilir Yasaklı Sitelere Giriş yapabilirsiniz.


Wifi Üzerinden Yasaklı Sitelere Giriş

Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Giriş yapmak istiyorsanız doğru yerdesiniz Wifi yada Mobil Veri kullanımı fark etmeksizin yasaklı sitelere giriş yapmak belirteceğimiz işlemleri yerine getirmezseniz çok ta mümkün olmayacaktır ancak belirttiğimiz işlemleri doğru bir şekilde yerine getirdiğiniz takdirde herhangi bir risk almadan ve virüs bulaşma riski olamadan gönül rahatlığı ile Yasaklı Sitelerde gezinebilirsiniz.

  VR Ne Demek? Sanal Gerçeklik Nedir?

Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Giriş 2022

Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Giriş yapmak son yıllarda oldukça sorulmaya başladı çünkü bazı web sitelerinin ücretleri oldukça arttı ve sürekli olarak artmaya devam ediyor bu sebepten bir çok kişi alternatif ücretsiz web siteleri aramaya başladı ancak bu web siteleri illegal işlem yaptıkları için yasaklanmış ve giriş engeli almışlardır ancak Yasaklı Sitelere Giriş yapmanın bir kolay yöntemi bulunuyor.


Programsız Yasaklı Sitelere Girmek

Programsız Yasaklı Sitelere Girmek bir çok kişi yasaklı siteleri ziyaret etmek istiyor ancak nasıl yapacağını bir türlü bulamıyor. Merak etmeyin doğru yerdesiniz. Sadece DNS değiştirerek sizde Yasaklı Sitelere Giriş yapabilirsiniz ve gönül rahatlığı ile gezinebilirsiniz. Yasaklı Sitelere Giriş DNS Ayarları Windows 10 aşağıda belirttiğimiz maddeleri doğru bir şekilde uyguladığınızda başarılı bir şekilde yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz.

Bilgisayardan DNS Değiştirme

 • Windows simgesi bulunan başlat menüsüne tıklayın arama bölümüne “Ağ Bağlantılarım” yazın
 • Açılan ekranda Ethernet yada Wifi sürünüz hangisini kullanıyorsanız üzerine gelin ve sağ tıklayın ardından özellikler seçeneğini seçin.
 • Açılan Ekranda bulunan “İnternet Protokolü Sürümü 4 (TCP/IPv4)” seçeneğini seçin ve üzerine iki kere tıklayın.
 • Açılan ekranda bulunan alt seçenekler arasında bulunan “DNS Sunucu Adreslerini Kullan” seçeneğini işaretleyin.
 • Manuel olarak giriş yapacağınız seçenekler aktif olacaktır. Açılan bölgelere “8.8.4.4” ve “8.8.8.8” veya “77.88.8.8” ve “77.88.8.1“ DNS adreslerini yazarak uygula butonuna basın ve yasaklı web sitelerine girmenize engel olan durumlar ortadan kalkacaktır.
 • Bu işlerler sayesinde Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Giriş yapabilirsiniz.
Programsız Yasaklı Sitelere Girmek
Programsız Yasaklı Sitelere Girmek


Yasaklı Sitelere Giriş VPN

Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Giriş yapmak istiyorsanız VPN kullanabilirsiniz ancak bilmeniz gereken çok önemli bir konu bulunuyor. İndirmeniz için size çeşitli linkler bırakılabilir bu linklerin bir çoğu içerisinde virüs barındırma potansiyeline sahipler bu sebepten indirmeniz ve kullanmanız tavsiye edilmiyor. Kullanmak istediğiniz VPN sunucularını kendi web sitesi üzerinden indirmeniz sizin için en sağlıklısı olacaktır.

Psiphon VPN Yasaklı Sitelere Giriş Programı

Psiphon uzun zamandır piyasada bulunan ve oldukça profesyonel olarak çalışan bir yazılım firması özellikle kullanımlarda sunduğu hız ile sizlere güzel hızlarda gezinebilme şansı tanınıyor. Ücretsiz sürümleri bulunuyor ancak çok daha hızlı bir internet hızı isterseniz pro sürümünü de kullanabilirsiniz. mobil uygulaması ile Android ve Iphone gibi cihazlarda Yasaklı Sitelere Giriş yapmanızı sağlamaktadır.

Open VPN Yasaklı Sitelere Giriş Programı

En çok kullanılan Open VPN sunduğu güncel hizmet ile yazılım konusunda da oldukça güvenilir olduklarını ve kullanıcı bilgilerini koruduklarını ifade ediyorlar. Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Giriş yapmanıza olanak sağlayan Open VPN aynı zaman mobil uygulaması ile Android ve Iphone gibi cihazlarda Yasaklı Sitelere Giriş yapmanızı sağlamaktadır. Yasaklı Sitelere Giriş tüneli

  Canlı Bahiste Maç Yarıda Kalırsa Ne Olur? 2022

Hotspot Shield VPN Yasaklı Sitelere Giriş Programı

Çok uzun zamandır piyasada bulunan Hotspot Shield sunduğu yazılım ile kullanıcılarını oldukça mutlu etmekte özellikle mobilde sunduğu hız ile adından çokça söz ettirdi. Hotspot Shield VPN ile Yasaklı Sitelere Giriş yapabilirsiniz.


Yasaklı Sitelere Giriş DNS

Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Giriş yapmanın en kolay ve en güvenilir yolların başında DNS değiştirmek geliyor oldukça basit bir değiştirilen DNS ile istediğiniz yasaklı sitelere giriş yapabilir ve gönül rahatlığı ile gezinebilirsiniz.

“8.8.4.4” ve “8.8.8.8” veya “77.88.8.8” ve “77.88.8.1“ DNS adresleri kullanabilirsiniz. Nasıl değiştireceğinizi Programsız Yasaklı Sitelere Girmek başlığı altındaki maddeler ile çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

VPN Chrome Eklenti Ücretsiz Hangileridir?

VPN Chrome Eklenti Ücretsiz Zenmate, Touch, Browsec, Hotspot VPN ve Betternet VPN eklenti olarak kurabilir ve kullanabilirsiniz.

Buraya tıklayarak. Chrome eklenti mağazasına gidebilir ve ücretsiz VPN kurabilirsiniz.

VPN Chrome Eklenti Ücretsiz Hangileridir?
VPN Chrome Eklenti Ücretsiz Hangileridir?

VPN’ siz +18 Sitelere Girme

Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Giriş konumuzun en çok merak edilen sorulan sorularının başında VPN’ siz +18 Sitelere Girme bulunuyor. Program kullanmadan +18 sitelere girmenizin tek bir yolu var bu yol ise Programsız Yasaklı Sitelere Girmek başlığı altında bahsettiğimiz DNS değiştirmek olacaktır. DNS ile engellerin tamamında kurtulabilir ve rahatlıkla Yasaklı Sitelere Giriş Yapabilirsiniz.


Android Yasaklı Sitelere Giriş 2022

Akıllı telefonların gelişmesi ile internette gezinmenin en kolay yollarından birisi haline geldi Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Giriş konusu dışında en çok merak edilen konular arasında Android Yasaklı Sitelere Giriş 2022 başlığı oldukça sık araştırılmaktadır.

Mobil cihazlarda Android gibi cihazlara VPN kurmak oldukça kolaydır ancak bu işlem bir çok mobil cihaz için risklidir özellikle mağaza dışında indirilen APK olarak kurulmaya çalışan uygulamalarda virüs bulaşma ihtimali oldukça fazladır bu sebepten kendi işlemcinizin ve mağazanızın kullanmanıza izin verdiği uygulamaları kullanmanız sizin ve telefonlarınız için en sağlıklısıdır.

Mobil cihazlarda DNS değiştirme işlemini de gerçekleştirebilir ve hiç bir uygulama kurmadan Android Yasaklı Sitelere Giriş 2022 yapabilirsiniz.

Android DNS Değiştirme

Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Giriş işlemini gerçekleştirmeniz kolay yollarından bir tanesi DNS değiştirmek ancak DNS değiştirmek sadece bilgisayarlara özgü bir işlem değiş aşağıda belirttiğimiz maddeleri doğru bir şekilde uygularsanız hiçbir uygulama kurmadan Yasaklı Sitelere Giriş yapabilirsiniz.

 1. “Ayarlar” menüsüne tıklayın.
 2. Ardından “Wi-Fi” seçeneğini tıklayın.
 3. “Kablosuz” seçeneğini seçin.
 4. “Ağ Ayarlarını Yönet” menüsüne tıklayın.
 5. “Gelişmiş Seçenekleri Göster” seçeneğini seçin.
 6. “IP Ayarları = Statik” menüsünden DNS kayıtlarını istediğiniz gibi düzenleyin.
 7. “8.8.4.4” ve “8.8.8.8” veya “77.88.8.8” ve “77.88.8.1“ DNS adreslerini kullanabilirsiniz.
  Kediler Neden İshal Olur? Kedilerde İshal Nasıl Düzelir?

Telefondan Yasaklı Sitelere Giriş iPhone

Telefondan Yasaklı Sitelere Giriş yapmak isteyen bir çok kişi ne yapacağı konusunda oldukça bilgisiz bu sebepten çeşitli uygulamalardan yada web sitelerinden yardım almaya çalışıyor ancak çokta fayda ettiği söylenemez Iphone Yasaklı Sitelere Giriş yapmak istiyorsanız AppStore mağazasına giriş yaparak bulunan uygulamaları indirerek Yasaklı Sitelere Giriş yapabilirsiniz. Telefondan Bazı Sitelere Giremiyorum Yada DNS değiştirerek sizde hiç bir uygulama kurmadan yasaklı sitelerde gezinebilirsiniz.

Iphone DNS Değiştirme – Telefondan Yasaklı Sitelere Giriş

Iphone telefonlarından kullanıyorsanız Android ile kolay bir çok işlem sizin oldukça zor olacaktır ancak aşağıda belirttiğimiz işlemleri doğru bir şekilde uyguladığınızda Telefondan Yasaklı Sitelere Giriş yapabilir ve gezinebilirsiniz

 1. Telefonunuzdan Ayarlar’ı açın.
 2. Wi-Fi’ye dokunun.
 3. DNS sunucularını değiştirmek istediğiniz Wi-Fi ağının yanındaki mavi renkli “i” simgesine dokunun.
 4. Sayfanın en altındaki “DNS‘i ayarla” kısmına girin.
 5. Otomatik seçeneğinin yerine “Elle” seçeneğine tıklayın.
 6. “8.8.4.4” ve “8.8.8.8” veya “77.88.8.8” ve “77.88.8.1“ DNS adreslerini kullanabilirsiniz.

+18 Sitelere Giremiyorum Neden

Ülkemizde +18 siteler içerikleri bakımında yasaklı siteler arasında bulunuyor ülke genelinde halk ahlakını bozmaya yönelik içerikler sebebiyle engellenmektedir ve kullanımı yasaklanmıştır ancak çeşitli uygulamalar ile giriş yapabilir ve Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Giriş yada Telefondan Yasaklı Sitelere Giriş yapabilirsiniz. Maddeler için yukarıda bulunan başlıklarımıza göz atabilirsiniz.

Yandex İle Yasaklı Sitelere Giriş 

Yandex İle Yasaklı Sitelere Giriş yada Google yasaklı sitelere giriş yapmanız VPN ile ancak mümkün olabilir bunun dışında Yandex Video bölümünü kullana bilirsiniz Yandex Video bölümünde web sitesine yönlendirmek yerine kendi video player kullanarak açmakta ve yasaklara denk gelmeden istediğiniz içeriği izleyebilirsiniz. Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Giriş yada Telefondan Yasaklı Sitelere Giriş işlemlerini zorlanmadan atlayabilirsiniz.

Bilgisayarda Engellenen Siteler Nasıl Açılır?

Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Giriş yada Bilgisayardan Engellenen Sitelere Giriş yapmanızın bir kaç yolu bulunuyor bunların birincisi DNS değiştirmek . ikincisi VPN kullanmak. Eklenti yada direkt indirerek kullanabileceğiniz VPN ler.

Bilgisayarda Yasaklı Siteye Nasıl Girilir?

Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Giriş yapmanın en etkili ve kolay yollarından bir tanesi DNS değiştirmektir zahmetsiz ve risk barındırmadığı için oldukça rahat olabilirsiniz. Diğer bir yolu ise VPN kullanmaktır ancak dikkat edilmesi gereken konu aracı bir web site üzerinden indirmemek içerisine virüs gizlenmiş olma olasılığı oldukça yüksektir.

Chrome Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir?

Chrome ile yasaklı sitelere giriş yapmanız eklenti VPN kullanmak olabilir yada DNS değiştirerek yapabilirsiniz.

Açılmayan Sitelere Nasıl Girilir?

Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Giriş yapmanın en kolay yolu DNS değiştirmektir DNS değiştirmek sadece bilgisayarlarda yapılıyor zannediyorsanız yanılıyorsunuz Mobil cihazlarınızda da değiştirerek Yasaklı Sitelere Giriş yapabilirsiniz. Açılmayan siteleri de açılır hale getirebilirsiniz.

1.1/5 - (29 votes)

NedenOlur

Merhaba ben Samet. Sizler için birbirinden farklı bir çok kategoride neden olur sorularınıza yanıt için makaleler yazıyor. Burada neden olur sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu