Teknoloji

Google Sunucularıyla İletişimde Bir Sorun Oluştu? (Çözüldü) 2022

Google Sunucularıyla İletişimde Bir Sorun Oluştu (Çözüldü) 2022

Google Sunucularıyla İletişimde Bir Sorun Oluştu? android telefonların genelinde ortaya çıkabilen ancak çeşitli yöntemlerle ortadan kaldırılabilen sorunlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Genel olarak telefonlara Root yetkisi olan telefonlarda çok fazla görülmediği iddia edilmiş ancak rootlu telefonların kök işlemi yapılmaktadır bu sebepten firmaların yasak olarak belirlediği bölgelere ve rom gibi üst seviye yüklemeler yapılabiliyor ancak bu durum Google tarafından tespit edildiği takdirde engelleme işlemi ile giriş yapmanız ve oturum açmanız engellenmektedir.

Root işlemi bir kişi tarafından olağan üstü bir özellik olarak belirtilmiş ancak bilinçsiz kullanımlarda telefonlarınızı kullanılmaz hale getirebilirsiniz. Ancak bu engelleme durumunun çözüm yöntemleri oldukça basit yazımızın devamında kesin olarak çözüm yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Google Sunucularıyla İletişimde Bir Sorun Oluştu?
Google Sunucularıyla İletişimde Bir Sorun Oluştu?

Google Sunucularıyla İletişimde Bir Sorun Oluştu? (Çözüldü) 2022

Google Sunucularıyla İletişimde Bir Sorun Oluştu? Hata genellikle sadece romlu telefonlarda değil, rom bulunmayan ve orijinal telefonlarda da nadir de olsa görülmektedir. Yine bu hatanın temel nedeni, Google’ın çok fazla ROM veya sürüm yükledikten sonra güvenlik nedeniyle ilgili hesabı yasaklaması olabilir. Rom telefon çözüm yöntemleri içeriğimizin devamında anlatılmaktadır.

  • Google Installer : Google play de kullanıma sunulmuş bir uygulama sunucular arasındaki bağlantı sorununu çözebilme yeteneğine sahiptir öncelikle hiç bir çözüm yöntemini denemeden önce bu uygulamayı kurup çalıştırın sorun çözülmez ise diğer yöntemlerimizi deneyebilirsiniz.
  • Google Play Dosyalarını Sil: Google Play hizmetlerini ve Google Play Store uygulamalarını tamamen kaldırın. Marka ve modelinize uygun Google play hizmetleri ve Google play store dosyalarının apk sürümlerini indirin ve yükleyin. Telefonu yeniden başlatın ve Google hesabıyla oturum açın. Sorun ortadan kalkacak. Sorun devam ederse, telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın.
  • Rootlu İşlemler İçin: İlk olarak, cihazdaki Google Play hizmetlerinin ve Google Play uygulamalarının verilerini tamamen silin. Rootlu telefonunuzun dosya yöneticisinde, hosts dosyasının bulunduğu “system/etc/” klasöründeki hosts dosyasını silin ve bu klasörün içini temizleyin İşlemler sonunda telefonunuzu yeniden başlatın sorun çözülecektir.
  • Telefonu Fabrika Ayarlarına Döndürme: Telefonunuzun bu sorunla karşılaştığı ilk anda tüm çözüm önerilerini denemeden önce ilk yapmanız gereken şey fabrika ayarlarına dönmek olacaktır. Eğer telefonunuzu sıfırladıktan sonra bu sorunla karşılaşıyorsanız bazı şeyler düzgün yüklenmemiş olabilir bu sebepten tekrar sıfırlamanız sizin için iyi olacaktır.
  Bedava Minecraft Premium 👉Bedava Çalışan Hesaplar

Google Installer

Google Installer genel olarak son zamanlarda revaçta olan ve çok sık kullanılan telefonlardan olan Xiaomi ve Huawei telefonlarda çok sık karşılaşılan Google Sunucularıyla İletişimde Bir Sorun Oluştu? gibi sorular araştırılmakta ve çözüm yöntemleri araştırılmaktadır. Bu sorunların çözümleri arasında bulunan Google Installer kurmanız ve çalıştırmanız durumda sizler için bu sorunu çözecektir.

1/5 - (1 vote)

NedenOlur

Merhaba ben Samet. Sizler için birbirinden farklı bir çok kategoride neden olur sorularınıza yanıt için makaleler yazıyor. Burada neden olur sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu