Ne Olur ?

Haczedilecek Mal Yoksa Ne Olur?

Haczedilecek Mal Yoksa Ne Olur?, Oğlunun Borcundan Dolayı Aileye Haciz Gelir Mi?, Oğluma İcra Geldi Aynı Evde Oturuyoruz?, Senet Sahibinin Mal Varlığı Yoksa? Pandemi de İcra Gelir Mi 2021?

Bu yazımızda Haczedilecek Mal Yoksa Ne Olur?, Oğlunun Borcundan Dolayı Aileye Haciz Gelir Mi?, Oğluma İcra Geldi Aynı Evde Oturuyoruz?, Senet Sahibinin Mal Varlığı Yoksa? Pandemi de İcra Gelir Mi 2021? gibi soruların cevaplarına yer verdik.

Herkesin biraz borcu vardır kendine göre ancak bazı istediklerimiz gerçekleşmediğinde yada hedeflerimiz yerini bulmadığında ödemekte zorluk çekebiliriz bu durum söz konusu olduğunda alacaklı tarafın yasal hakkı olarak icra edebiliyor ve alacağını devlet üzerinden tahsil etmeye çalışıyor ancak Haczedilecek Mal Yoksa Ne Olur? sorularıyla oldukça fazla karşılaşıyoruz.

Alacaklı beyanı ile devlet öncelikle ödemek zorunluluğu bulunan kişiye bir tebligat yollar ve uyarı verir borcunu ödemesi için yine borç ödenmezse kişinin maaşına haczeder eğer çalışmıyor ve maaş almıyorsa evine ve üzerine olan mallar haczedilir.

Haczedilecek Mal Yoksa Ne Olur?
Haczedilecek Mal Yoksa Ne Olur?

Oğlunun Borcundan Dolayı Aileye Haciz Gelir Mi?

Haczedilmek oldukça kötü bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır bunun yanında borcun nasıl tahsil edileceği bir muamma olarak kalıyor bunların başında ailesi ile oturan kişiler bulunuyor.

Oğlunuza haciz geldiyse ve bu borç ödenmiyorsa borçlu kişinin bir kurumdan haciz edilecek maaşı yoksa ikamet ettiği eve ve üzerine olan mallara haciz gönderilir ancak kişi reşit ise aile evindeki kendisine ait ürünlere haciz edilebilir. Ancak haciz memuru almak istediği ürünü yazdığında o ürünün faturası bulunuyorsa ve borçlu kişinin üzerine kesilmemişse ürünü haciz ettirmeden kurtarabilirsiniz. Peki evde de kişiye ait herhangi bir ürün yoksa ne olacak aşağıda Haczedilecek Mal Yoksa Ne Olur? başlığı adı altında detaylı bir şekilde belirttik.

  Karısından Soğuyan Erkek Belirtileri (Güncel Bilgi 2023)

Haczedilecek Mal Yoksa Ne Olur?

Borçlu kişinin aldığı borcu ödemediğinde alacaklı haklı olarak parasını tahsil etmek için başvuru yapar ve borçlu kişiye bir haciz işlemi başlatır öncelikle borçluya bir tebligat gönderilir ve uyarı yapılır. Buna rağmen borç hala ödenmiyorsa kişinin maaşı haczedilir eğer haczedilecek bir maaşı yoksa üzerine bulunan mallar ve evine haciz gönderilir ve evdeki yada üzerindeki mallar ile borç karşılanmaya çalışılır.

Peki Haczedilecek Mal Yoksa Ne Olur? eğer borçlunun haczedilecek hiç bir şeyi yoksa yasal takip işlemi başlatılır ve borçlu işe girdiğinde maaşı haczedilir. Bunun dışında borçlunun alınacak hiç bir şeyi yoksa bunun herhangi bir cezası ve suç unsuru barındırmadığı için beklenir.

Oğluma İcra Geldi Aynı Evde Oturuyoruz?

Babaların genel şikayet ettiği ancak sonucuna katlandığı durumların başında oğluna gelen icra gelmesi ve aile evinde oturuyor olması bulunuyor. İcra sonucunda eve gelen icra memurları kişiye ait olabilecek ürünlere el koyabilir ancak borçlu kişinin o sırada evde olması sizin için iyi olacaktır aksi takdirde icra memuru gözüne kestirdiği her şeyi almak isteyecek ve yazdığı ürünlerin faturası gösterilmediği takdirde ürünü haczedeceklerdir.

Eğer elinde evdeki ürünlerin faturaları duruyor ve borçlunun üzerine kesilmeyen faturalar ise evdeki ürünleri haczedilmekten kurtarabilirsiniz.

Pandemi de İcra Gelir Mi 2021?

Dünya olarak bir virüs ile uğraşmakta ve ülkemizde bu virüsün etkilerini oldukça sert bir şekilde yaşadı ve bu sorunların başında karantina döneminde çalışamayan insanlar borçlarını ödemekte zorluk çekti bu durumla karşılan alacaklılarda borçluyu icra etti ancak Pandemi döneminde icra işlemleri oldukça yavaş ilerletilmektedir ve kimsenin mağdur olmaması için uğraşılmaktadır.

Puan Verpost

NedenOlur

Merhaba ben Samet. Sizler için birbirinden farklı bir çok kategoride neden olur sorularınıza yanıt için makaleler yazıyor. Burada neden olur sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu