Neden Olur ?

Kilo Kaybı Neden Olur?

Kilo Kaybı Neden Olur?, Kilo Kaybına Neden Olan Hastalıklar?, Aşırı Kilo Kaybı Psikolojik?, Depresyon Ani Kilo Kaybı Yapar mı?

Bu yazımızda kilo kaybı yaşayan insanların genel olarak sorduğu Kilo Kaybı Neden Olur?, Kilo Kaybına Neden Olan Hastalıklar?, Aşırı Kilo Kaybı Psikolojik?, Depresyon Ani Kilo Kaybı Yapar mı? gibi soruları cevapladık.

Kilo kaybı neden olur? gibi soruların oldukça fazla olduğu zamanlarda yaşamaktayız bazı kilo kayıplarının belirtileri oldukça ciddi olabiliyor bazıları ise sadece psikolojik olarak gerçekleşmektedir.

Ancak dikkat edilmesi gereken oldukça fazla konu bulunmakta bu konuların ihmal edilmesi ciddi hastalıkların ilerlemesine ve geç teşhis edilmesine sebep olabilmektedir. Bu durum çoğu hastalık için hiç istenmeyen ve sonucu ölümle sonuçlanan durumlara gelmenize sebep olabilmektedir.

Kilo Kaybı Neden Olur?
Kilo Kaybı Neden Olur?

Kilo Kaybı Neden Olur?

Kilo kayıplarının asıl sebepleri insanın bilinçli olarak yaptığı şeyler bulunmakta bunların başında psikolojik durumlar söz konusu ancak insan vücudu tamamı ahenk içinde çalışmayı sürdürmektedir.

Bu durumlarda uzman hekimler ayda 3 kg dan fazla kilo verildiğinde ve 6 ayda verilen kilo normal kilonuzun %10 ‘un verilmesi durumunda kesinlikle bir hekime başvurulması gerektiği belirtilmiş ve araştırılmaya uygun bulguların görülmesi takdirde geç kalınması hayati önlemler taşımaktadır. Peki kilo kaybı neden olur?

Depresyon: İnsanların bir çoğu hayatında oluşan olumsuzluklar sebebiyle depresyona girmek olarak tanımlanan psikolojik bir bulanıma kapılmak olarak tanımlanır. Depresyon normal hayatınızda yapılan işlemlerin kısıtlanmasına sebep olacaktır bunların başında yemek yemek bulunuyor düzenli olarak beslenmemek kilo vermenizde oldukça etkili olmaktadır.

  Access Bars Nedir? 😵 Access Bars Bilinmeyenleri

Psikolojik Sorunlar: Psikolojik sorunlar yaşayan insanların hayatına devam etmeleri oldukça zora girmektedir. Kimi insanların sırf bu yüzden intihar ettiği bilinmektedir ancak en büyük belirtisi kilo kaybı olarak belirtilmiş. Psikolojik sorunlar genel yaşam fonksiyonlarının aksamasına yada hiç yapılmamasına sebep olmaktadır.

Ülser Hastalığı: Mide rahatsızlığı yaşayan insanların genel şikayetleri olarak mide yanması yaşamaları ve yemek yediklerinde yanma hissinin artması sonucu insanların yemek yemekten uzaklaştığı ve bu sebepten kilo kaybettikleri belirtilmiş.

Kanser: Kanserin belirtilerinden biriside kilo kaybını kolaylaştırması olarak belirtilmiş kanser hücrelerinin görevlerinden biriside dengesiz olarak metabolizmayı hızlandırması ve rahatsızlığı bulunan kişinin ani kilo kaybı yaşadığı görülmüştür.

Şeker Hastalığı: Şeker hastalığı halk dilinde insanı eriten bir yapısı bulunmaktadır bu sebepten istenmeyen ani kilo kayıpları görülebilir.

Kronik Böbrek Yetmezliği: Böbrek yetmezliği bulunan insanların çok hızlı bir şekilde kilo kayıpları olduğu görülmektedir.

Ani kilo kayıplarının bir çoğu içeride bulunan hastalığın dışa vurumu olarak görülmektedir bu sebepten hızlı kilo kayıplarında bir hekimle görüşmeniz ve tedavi uygulanması uygun olacaktır.

 

Kilo Kaybına Neden Olan Hastalıklar?

Kilo kayıplarının altında bir hastalık yatıyor olabilir yada tamamen psikolojik sorunlardan kaynaklanıyor olabilir. Sorunlarınızın sürekli olarak devam etmesi durumunda bir hekimden yardım almanız gerektiğinizi belirtmek gerekiyor tedavide geç kalınması ölümle sonuçlanabilmektedir. Hastalıklar aşağıda maddeler halinde belirtilmiştir detaylı okumak isterseniz yukarıdaki Kilo Kaybı Neden Olur?  başlığını okuyabilirsiniz

  • Depresyon
  • Psikolojik Sorunlar
  • Ülser Hastalığı
  • Kanser
  • Şeker Hastalığı
  • Kronik Böbrek Yetmezliği
  • Böbrek Üstü Bezinin Yeterli Çalışmaması
  Secretle İnstagram👉 Secretle Güncel Apk 2022

Depresyon Ani Kilo Kaybı Yapar mı?

Depresyon ani kilo kayıplarının başında yer alan rahatsızlardan oluşmaktadır. Depresyon süresinin çok uzaması ve kilo kaybının giderek artması sağlığınızda ciddi bozulmalara sebep olabilir.  Depresyon dan tek başınıza çıkamıyorsanız bir doktordan destek almanız sizin ve sağlığınız için oldukça iyi olacaktır.

Aşırı Kilo Kaybı Psikolojik?

Psikolojik rahatsızlıkları bulunan insanların bir çok sağlık problemleri yaşadıkları bilinmektedir bunların yanında aşırı kilo kaybı söz konusu olmakta ve o kadar kilo kaybı yaşamak vücudun dengesinin bozulmasına ve beraberinde bir çok rahatsızlığın çıkmasına sebep olacaktır. Psikolojik sorunlarınız için ciddi sonuçlarla karşılaşamamak için bir doktordan destek almanız önerilmektedir.

Puan Verpost

NedenOlur

Merhaba ben Samet. Sizler için birbirinden farklı bir çok kategoride neden olur sorularınıza yanıt için makaleler yazıyor. Burada neden olur sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu