Ne Demek?

Lmao Ne Demek?, Türkçe Anlamı Nedir?

Lmao Ne Demek, Türkçe Anlamı Nedir?, Lmao Ne Demek?, Lol ve Lmao Ne Demek?, Lmao Açılımı?,

Bu yazımızda sosyal medyada oldukça fazla kullanılan ancak ne olduğu bilinmeyen Lmao Ne Demek, Türkçe Anlamı Nedir?, Lmao Ne Demek?, Lol ve Lmao Ne Demek?, Lmao Açılımı? gibi soruların cevaplarına yer verdik.

Günlük hayatımızda kullandığımız dilin yanı sıra sosyal medyadaki bazı kelimeler bize yabancı gelebilir. LOL ve LMAO, sosyal medyada, özellikle Facebook ve Instagram yorumlarında yaygın olarak görülen kısaltmalardır. İnsanların aklılarında bulunan soruların arasında en çok merak edilen olarak Lmao Ne Demek? bulunuyor ve araştırılıyor. Yazımızın devamında tüm sorularınızın cevaplarını alacaksınız.

Lmao Ne Demek?
Lmao Ne Demek?

Lmao Ne Demek?, Türkçe Anlamı Nedir?

İngilizce kökenli olmasına rağmen, lmao bir kısaltmadır. Belli bir anlamla anlatılmak istenen durum, basitçe çok daha etkili bir şekilde aktarılır. Bu nedenle günümüzde lmao ne anlama geliyor sorusunun cevabı ile birlikte başta sosyal medya olmak üzere birçok farklı alanda değerlendiriliyor.

Lmao kelimesinin uzun hali “Laughing my as off” olarak ifade edilir. Bu ifade ile özellikle sosyal medyada çokça kullanılan bir kısaltma olarak öne çıkıyor. Dünya çapında kullanımı ile sosyal medya üzerinden Türkçe ‘ye de girmiştir. Bu bağlamda Türkçe anlamı göz önüne alındığında “gülmekten patladım” ifadesini taşımaktadır. Bir durum veya olay varsa o durumun kişiyi ne kadar güldürdüğünü ve eğlendirdiğini anlatır.

  Evli Erkek Başka Kadına Aşık Olursa Nasıl Davranır ( Gerçek Ve Kesin Bilgiler)

Lol ve Lmao Ne Demek?

lmao kısaltması aslında lol kısaltmasının biraz daha argo bir kelime versiyonudur. Biraz kaba ve vurgulu. Tahmin edebileceğiniz gibi, gülmekten gözleri yaşaran günümüz emojisinin deyimi budur. Argo kelimelerin kullanımı serbest olan ortamlarda rahatça kullanılan lmao ortam daha düzgün ve dikkat edilmesi gereken bir ortam ise lol kelimesinin kullanımı daha uygun olarak görülmektedir.

Lmao Açılımı?

İngilizce de  “Laughing Out Loud” kelimesinin ilk harflerinden oluşmaktadır; tam anlamı “Sesli güldüm”, bizdeki anlamı “çok güldüm”. olarak belirtilmiştir..

Esas olarak yazışma konuşmalarında kullanılmasına rağmen, günlük gayri resmi konuşmalarda da kullanılabilir. Amerikan dilinde çok popüler hale gelen bir terimdir. Ayrıca lol’u genellikle abartılı bir gülme efekti olarak kullanırlar. Lol kısaltmasının şakalardan veya komik şeylerden sonra yazıldığını fark etmişsinizdir. Eskiden daha sık kullanılırdı ama günümüzde güzel ve farklı emojiler olduğu için eskisi kadar fazla kullanılmıyor.

1/5 - (1 vote)

NedenOlur

Merhaba ben Samet. Sizler için birbirinden farklı bir çok kategoride neden olur sorularınıza yanıt için makaleler yazıyor. Burada neden olur sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu