Sağlık

Mide Asidi Düzenleyici İlaç? (Reflü’ ye Kesin Çözüm)

Mide Asidi Düzenleyici İlaç? (Reflü' ye Kesin Çözüm) Mide Asidi Düzenleyici İlaç İsimleri?

Mide asidinin dengesiz olması Reflü adı verilen rahatsızlığın ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Sürekli olarak mide ekşimesi ve mide yanması yaşayan insanların hayat kalitesi oldukça düşmekte sürekli olarak bir çözüm yolu bulmaya çalışmaktadır. Bulmaya çalışırken Mide Asidi Düzenleyici İlaç? gibi sorularla araştırmalar yapıyor. Peki kesin çözüm için hangi ilaçlar bulunuyor aslında kuru kalabalık yapmak yerine sadede gelmek en iyisi olacaktır.

Mide Asidi Düzenleyici İlaç?
Mide Asidi Düzenleyici İlaç?

Mide Asidi Düzenleyici İlaç? (Reflü’ ye Kesin Çözüm)

Mide Sorunları yaşayan insanların en çok şikayet ettikleri rahatsızlıkların başında Reflü bulunuyor. Reflü mide asidinin fazla salgılanması sonucunda mide yanması ve mide ekşimesi gibi belirtiler ile hastalarını hayatı zehir etmekte oldukça etkili olduğu bilinmektedir.

Hastaların korkmalarına gerek kalmadığını belirtmek isteriz çünkü son zamanlarda ilaçlar Reflü büyük azalmalar görüldüğü bildirilmiş peki Mide Asidi Düzenleyici İlaç? hangileri.

  1. Lansoprazol: PPİ proton pompa inhibitörü ilaç grubuna girin ilaçlar arasında bulunan ve etken madde olarak Lansoprazol bulundurmaktadır. Doktorlar tarafından sıkça reçete edilen ilaçların zirvesinde bulunmaktadır. Lansor, mide, on iki parmak bağırsağı ve yemek borusu ülseri, mide ekşimesi ve H. Pylori bakterisinin neden olduğu hastalıkların tedavisinde en çok kullanılan ilaçtır.
  2. Pantoprazol: bir sübstitüye benzimidazol olup, selektif proton pompası inhibitörüdür. Pariyetal hücrelerin proton pompalarına spesifik etkisi ile midede hidroklorik asit salgılanmasını aza indirmeyi hedefler ve bu sayede mide rahatsızlıklarının tedavisinde sıkça kullanılmaktadır.
  3. Esomeprazol: Ülser tedavisinde çok sık kullanılan ilaçlar arasında bulunmaktadır. Proton pompa inhibitörü olarak kabul edilmektedir ve düzenli kullanımda Reflü de büyük oranda azalma görülmektedir.
  Neurofeedback Nedir? Neurofeedback Kullananların Yorumları

Mide Asidi Düzenleyici İlaç İsimleri?

Reflü oldukça sıkıntılı bir hastalık olarak görülmektedir öğleki hastaların beyanlarına göre hayatın zehir olduğunu ve sosyal hayatının dahi etkilendiğinden bahsedildiği belirtilmiş ancak Reflü hastalığının tedavisinde kullanılan en önemli ilaçlar olarak belirtiliyor ve doktorlar tarafından en çok reçete edilen ilaçlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

  • Lansoprazol
  • Pantoprazol
  • Esomeprazol

Ancak yapılan araştırmalara karşın Reflü ilaçlarının Covid-19 ‘ a yakalanma riskini artırdığını bildirmişlerdir bu durumda Reflü hastalığı ile uğraşan insanların söylemleri arasında ne yapalım kullanmayalım diyerek sitem etmekte oldukça haklılar ancak doktorların söylemleri arasında Covid-19 riskini artırmasına karşın verdiği faydalar oldukça fazla olduğunu ve kullanmayı bırakmamak gerektiği belirtilmiş ancak riskin bir doktor tarafından hesaplanmalı ve ona göre kullanılmasına izin verilmesi gerektiği belirtilmiştir.

Puan Verpost

NedenOlur

Merhaba ben Samet. Sizler için birbirinden farklı bir çok kategoride neden olur sorularınıza yanıt için makaleler yazıyor. Burada neden olur sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu