Sağlık

Hacamattan Sonra Hayvansal Gıda Yenirse Ne Olur?

Hacamattan Sonra Et Yenirse Ne Olur?, Hacamat Sonrası Rahatsızlıklar?, Hacamat Sonrası Cima Neden Yasak?, Hacamattan Sonra Ne Yenmez?, Hacamattan Sonra Yemek Yenirse Ne Olur?, Hacamattan Önce Ne Yenmez?

Bu yazımızda merak edilen Hacamattan Sonra Hayvansal Gıda Yenirse Ne Olur?, Hacamattan Sonra Et Yenirse Ne Olur?, Hacamat Sonrası Rahatsızlıklar?, Hacamat Sonrası Cima Neden Yasak?, Hacamattan Sonra Ne Yenmez?, Hacamattan Sonra Yemek Yenirse Ne Olur?, Hacamattan Önce Ne Yenmez? gibi sorulara cevap verdik.

Hacamat oldukça sevilen ve doğru yapıldığında oldukça faydalı bir uygulama olarak bilinmekte yaygın olarak kullanılmakta ancak bilinçsiz yapılan şeyler bu kadar faydalı bir uygulamanın oldukça kötü sonuçlar doğurmasına sebep olabilir.

Bu sebepten insanlar kötü sonuçlarla karşılaşamamak için Hacamattan Sonra Hayvansal Gıda Yenirse Ne Olur? gibi soruları oldukça fazla sormakta ve araştırmakta bununla birlikte sonunda yapılması gereken şeyler bulunmakta bunlar ise akıllara Hacamattan Önce Ne Yenmez? gibi soruları getirmekte.

Hacamattan Sonra Hayvansal Gıda Yenirse Ne Olur
Hacamattan Sonra Hayvansal Gıda Yenirse Ne Olur

Hacamat Nedir?

Hacamat Arapça kökenli emmek anlamına gelen M.Ö 1550 yıllarından günümüze kadar gelen geleneksel bir uygulama olarak görülmektedir. Genellikle vücutta açılan küçük kesiklerin üzerine yerleştirilen kupaların negatif basınç uygulanarak kanın emilmesi durumudur.

Bu olayla kılcal damarlardaki kirli kanın emilmesi dışarı atılması hedef alınır ve sonunda kan dolaşımı hızlanır damarlardaki tıkanıklığı açılır.  Genel olarak sırt , omuz ve baş bölgelerine yapılmaktadır.

  Canan Karatay Parazit Tedavisi (Parazite Kesin Çözüm) 2022

Ancak oldukça faydalı olmasının yanında yanlış yapıldığında yada direktiflere uyulmadığında hiç istenmeyen sonuçlar ortaya çıkarmaktadır peki Hacamattan Sonra Hayvansal Gıda Yenirse Ne Olur? sorusuna cevap arayacağız.

Hacamattan Önce Ne Yenmez?

Hacamat yapılmadan önce uyulması gerek ciddi anlamda önem taşıyan kurallar bulunmaktadır. Bu kurallara uyulmadığı takdirde güzel sonuç beklediğiniz hacamat uygulamasından felç kalmak gibi ağır sonuçlar doğurur. Peki Hacamattan Önce Ne Yenmez?

  • Hacamat işleminden önce yada sonra kan dolaşımınızı yavaşlatacak işlemlerden uzak durulması gerekmektedir.
  • Hacamat uygulaması aç karnına yapılır yaklaşık 3 saat yemek yeme ve içme işlemi bırakılmalıdır.
  • Hacamat işlemi yapılmadan 24 saat öncesinde hayvansal gıda tüketimi bırakılmalıdır.
  • Hacamat yaptırmadan 24 saat öncesinde Cima yapılmaması iyidir.

Hacamattan Sonra Ne Yenmez?

Hacamat sonrasında yaklaşık 3 saat boyunca hiç bir şey yemeyip içmemelisiniz çok susarsanız sadece dudaklarını ıslatacak şekilde almasınız 3 saat sonunda hayvansal ürünlerin bulunmadığı ürünleri tüketebilirsiniz.

Hacamat işleminden sonra içerisinde hayvansal ürünlerin tüketimi et ve et ürünleri , süt ve süt ürünleri ve yumurta gibi içerisinde protein bulunan yiyecekleri ve içecekleri 24 saat süre tüketmemelisiniz. 24 saat süre ile perhiz yapmanız gerekmektedir.

Hacamattan Sonra Hayvansal Gıda Yenirse Ne Olur?

Hacamat işleminden sonra en az 24 saat protein içeren ürünlerin tüketimi oldukça zararlıdır. Genel olarak hacamat işlemi yaptıran bir çok kişinin sorduğu Hacamattan Sonra Et Yenirse Ne Olur? gibi soruların cevabı olarak.

  Devlet Hastanesinde Kızlık Zarı Muayenesi Yapılır Mı?

Yasak olmasının sebebi proteinin kan dolaşımını yavaşlatması olarak görülmekte. Hacamat sonrasında yenilecek olan hayvansal gıdalar kan dolaşımını düşürür ve kanı koyulaştırır. Beyine , kalbe ve hayati organlara giden kan akışını yavaşlatacaktır. Bu durumlarda felç ve enfarktüs gibi kalıcı rahatsızlıklar oluşturabilmektedir.

Hacamat Sonrası Cima Neden Yasak?

Hacamat işleminden öncesinde cima yapmak yani cinsel ilişkide bulunmak iyi değildir çünkü hacamattan alacağınız faydayı yarı yarı düşürmektedir.

Hacamattan sonra cima yapmak sakıncalı ve istenmeyen sonuçlar doğurabilir cima yapmak stresten uzaklaştırmakta oldukça iyi bir yöntem olmakla birlikte kan dolaşımını da yavaşlatmaktadır hacamat sonrasında kan dolaşımının yavaşlaması beyin , kalp ve diğer hayati organların yeterinde kan alamamasına sebep olabilir.

Hacamat Sonrası Rahatsızlıklar?

Hacamat işleminin çok büyük rahatsızlıklar ortaya çıkarmadığı bilinmekte bunun yanında kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilen yan etkiler olabiliyor bunlar.

  • Aç Kalmaktan Kaynaklı Olarak Tansiyon Düşüklüğü İle Birlikte Bayılma
  • Halsizlik
  • Soğuk Soğuk Terleme
  • Baş Dönmesi
  • Göz Kararması
  • Bulantı
Puan Verpost

NedenOlur

Merhaba ben Samet. Sizler için birbirinden farklı bir çok kategoride neden olur sorularınıza yanıt için makaleler yazıyor. Burada neden olur sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu