Sağlık

Bel Soğukluğu Neden Olur?

Gonore Neden Olur?, Gonore Kendiliğinden Geçer Mi?, Gonore Nasıl Bulaşır?, Gonore Kaç Günde İyileşir?

Bu yazımızda merak edilen Bel Soğukluğu Neden Olur?, Bel Soğukluğu(Gonore) Kendiliğinden Geçer Mi?, Bel Soğukluğu (Gonore ) Nasıl Bulaşır?, Bel Soğukluğu (Gonore) Kaç Günde İyileşir? gibi soruların cevaplarına yer verdik.

Gonore halk arasında bel soğukluğu olarak bilinen ancak çok fazla kişinin bilgi sahibi olmadığı genel olarak cinsel yollarla genital bölgeler ile bulaşma eğilimine sahip bir hastalık olarak belirtilmiştir. Hastalığın ne olduğunu bilmeyen kişilerin aklında Bel Soğukluğu Neden Olur? sorusu gelmekte ve araştırmalar yapmaktadır.

Genel olarak genital bölgede kızarıklık, idrar yapımında zorlanma ve siğil oluşumu bulunan insanların cinsel ilişkilerde Gonore yani bel soğukluğunu bulaştırma riski oldukça büyüktür.

 Bel Soğukluğu Neden Olur?
Bel Soğukluğu Neden Olur?

Bel Soğukluğu Neden Olur?

 Bel Soğukluğu Neden Olur? sorusunun cevabı olarak Gonore olarak adlandırılan halk arasında bel soğukluğu olarak belirtilen hastalık genel olarak cinsel ilişki sırasında bulaşıcılık göstermektedir. Cinsel ilişki çeşitleri (anal, oral , vajinal) arasında fark gözetmeksizin bulunan kişiden rahatlıkla aktarılmaktadır.

Genel olarak bel soğukluğu Gonore adı verilen bakterinin cinsel organda üremesi sonucu meydana gelen bir hastalık olmaktadır ancak sadece cinsel ilişki ve sadece cinsel organ sıvısı ile bulaşıcılık göstermekte ve tanısı konulduktan sonra oldukça kolay tedavi edilmektedir.

  Antijen Testi Nedir? Antijen Testi Nasıl Yapılır?

Bel Soğukluğu(Gonore) Kendiliğinden Geçer Mi?

Bel soğukluğu yani Gonore hakkında çok fazla bilgi bulunmamaktadır bu sebepten ötürü insanların aklında gelen olarak bir sorunu bulunmakta bel soğukluğu kendiliğinden geçer mi?

Bu sorunun sorulmasının ve araştırılmasının sebebi aslında bel soğukluğu hastalığının belirtileri bir süre sonra kaybolmaya başlaması ve bu hastalığın geçmediği sanılması görülmekte ve inanılmaktadır.

Ancak Gonore yani bel soğukluğu kendiliğinden geçmeyen bir hastalık olarak belirtilmiştir kendiliğinden geçmeyecek ancak belirtileri bazı bölgelerde azalma gösterecektir ancak bu geçtiğine işaret değildir.

Bel Soğukluğu (Gonore ) Nasıl Bulaşır?

Bel soğukluğunun bulaşma eğilimi sadece cinsel yol ile olmaktadır bunun sebebi genel olarak cinsel organların çevresinde bulunması ve üremesidir. cinsel ilişki anal , oral ve vajinal  sırasında oluşan cinsel sıvılar sayesinde diğer bireye bulaşmakta ve o bölgede üremektedir.

Bel Soğukluğu (Gonore) Kaç Günde İyileşir?

Bel soğukluğu tedavisi ilk 7 günde tedavi edilmekte ve sonuca ulaşılmaktadır ancak dirençli bakteriler sebebiyle bazı tedavi süreleri  4 haftayı bulabilmektedir. Ancak bu erken tanı konulması ve korumasız cinsel ilişkilerden uzak durulması kalıcı rahatsızlıkların oluşmamasında önemli bir rol oynamaktadır.

Puan Verpost

NedenOlur

Merhaba ben Samet. Sizler için birbirinden farklı bir çok kategoride neden olur sorularınıza yanıt için makaleler yazıyor. Burada neden olur sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu