Sağlık

Silverdin Yanık Kremi?

Silverdin Krem Ne İşe Yarar?, Silverdin Krem Bebeklerde Kullanılır Mi?, Silverdin Krem Nasıl Kullanılır? 

Silverdin Yanık Kremi? Artık yanık ve yara kremi olarak bilinen Silverdin krem, etkisini kısa sürede gösterdiği için herkes tarafından tercih edilmektedir. Özellikle yanıklar üzerinde etkili olan Silverdin krem, yaraların ve yanıkların iltihap kapmasını önlemek için kullanılır. Peki Silverdin Krem ne işe yarar? Silverdin Krem nasıl kullanılır?  cevapları yazımızın devamında.

Silverdin Yanık Kremi?
Silverdin Yanık Kremi?

Silverdin Yanık Kremi?

Silverdin Yanık Kremi? Yara ve yanık tedavisinde yaygın olarak kullanılan Silverdin Krem %1, etken madde olarak gümüş sülfadiazin (gram başına 10 mg) içerir. Sülfa antibiyotikleri olarak bilinen bir ilaç sınıfına ait olan gümüş sülfadiazin, açık bir yarayı enfekte edebilen bakterilerin büyümesini durdurarak çalışır. Bu, bakterilerin ciddi bir kan enfeksiyonuna (sepsis) neden olabileceği çevredeki deriye veya kana yayılma riskini azaltır.

Silverdin Krem Ne İşe Yarar?

Silverdin Yanık Kremi? Bakterileri öldürerek yanık, yara ve iltihaplı bölgelerin iyileşmesine yardımcı olur. Güneş yanığı için de önerilen bir kremdir. Uzmanlar, yara iyileştirici etkilerinin de olduğunu söylüyor.

Silverdin Cilt Beyazlatma?

Yaralar iyileştikçe, ölü hücreler taze hücrelerle yer değiştirdikçe renkleri daha açık ve parlak hale gelir. Bu nedenle cilt tonunu açmak için birçok cilt onarım kremi kullanılmaktadır. Cilt beyazlatması için Silverdin’i tavsiye edenler bu mantığı kullanarak tavsiye ediyorlar. Ancak yanıldıkları önemli bir konu var. Cildi beyazlatan ve aydınlatan yara kremleri, cilt dokusunu besleyen ve onaran aktif maddeler içerir.

  Esnerken Mide Bulantısı Neden Olur?

Bu maddeler ile taze hücrelerin gelişi hızlanarak cilde daha canlı ve beyaz bir görünüm kazandırılır. Ancak Silverdin içeriğinde doku onarımı ile ilgili herhangi bir etken madde bulunmamaktadır. Silverdin yara ve yanık bölgesini mikroplardan koruyarak çalışır. Yara enfekte değilse, normalden daha hızlı iyileşir. Kısacası Silverdin Yanık Kremi? cildi beyazlatmaz. Fazla kullanılırsa içeriğindeki gümüş sülfadiazin maddesi cilde karışarak bir tür gümüş zehirlenmesine neden olur ve ciltte mavimsi grimsi bir leke oluşur.

Silverdin Krem Bebeklerde Kullanılır Mi?

Silverdin Yanık Kremi? kullanımı bakımından yaranın enfekte olmaması için kullanılır ancak bu bebeklerde yararı olmaksızın zararı dokunabilmektedir. Özellikle 2 aydan düşük bebeklerde ve erken doğan bebeklerde kullanımı kesinlikle tavsiye edilmemektedir.

Silverdin Krem Nasıl Kullanılır?

  • Yanık nedeniyle oluşan yaralar krem ​​uygulanmadan önce temizlenmeli ve debride edilmelidir (hasarlı, ölü veya enfekte dokuların uzaklaştırılması).
  • Günde 1-2 kez 1-2 mm kalınlığında sorunlu bölgeyi kapatacak şekilde uygulanır (bu konuda doktorunuzun veya eczacınızın talimatlarının şart olduğunu unutmayınız).
  • Yaranın sarılması gerekiyorsa kremin üzerine sarılabilir.
  • Krem, duş almak veya el yıkamak gibi suyla temas ettikten sonra ciltten çıkmışsa tekrar sürülür.
    Düzenli olarak kullanmanız ve hatırlamanıza yardımcı olması için her gün aynı saatte uygulamanız önerilir.

Silverdin Kullananlar?

Merhaba sir ağda yapılan dudak üstüm maalesef derisi kalktı ve ertesi gün kahverengi bir renk aldı…Silverdin krem sürdüm ayrıca bepanten onarıcı ile nemlendirdim sürekli olarak. Üç dört gün güneşten korudum…Bugün altıncı gün nerdeyse hiç iz yok…çok şükür

  Makat Ağrısı Neden Olur? Nasıl Geçer? Bitkisel Yöntemler

hayat kurtarıcı, acı hafifletici bir kremdir. hassas bünyelere güneşle temas ettikleri dönemde şiddetle tavsiye edilir.

an itibarıyla, bağırıp çağırmamı, çay denilen bitkiyi Dünya’ya kazandıran o sarı benizli amcalara lanet okumamı engelleyen mucizevi krem..

Silverdin Krem Fiyatı 2022

Fiyatlar güncel durumlara karşı değişiklik gösterebilmektedir. Güncel fiyat olarak 18,40 TL olarak belirtilmiştir.

Puan Verpost

NedenOlur

Merhaba ben Samet. Sizler için birbirinden farklı bir çok kategoride neden olur sorularınıza yanıt için makaleler yazıyor. Burada neden olur sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu