Teknoloji

Telefon Isınması Neden Olur?

Telefon Isınması Neden Olur?, Telefon Isınması Normal Mi?, Telefon Neden Isınır Ve Kapanır?, Telefon Isınması Zararları? Telefon Neden Isınır Samsung?, Telefon Neden Isınır Iphone?

Bu yazımızda akıllı telefon kullanıcıların oldukça çok merak ettiği Telefon Isınması Neden Olur?, Telefon Isınması Normal Mi?, Telefon Neden Isınır Ve Kapanır?, Telefon Isınması Zararları? Telefon Neden Isınır Samsung?, Telefon Neden Isınır Iphone? soruları cevapladık.

Telefon Isınması Neden Olur? sorusu insanların tamamın yakındığı bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Akıllı telefonların bir miktar ısınması gayet normal bir durumdur. Teknolojinin gelişmesi ve telefon üretici firmalarının rekabet içerisinde olması sebebiyle git git artan güç ve görüntü odaklı telefonlar üretilmeye başlandı.

Bu gelişimin negatif yönleri de bulunmakta bu yönlerin zirvesinde telefonun ısınması yer alıyor bu durum telefonun işlemcinin zorlanmaya başladığının bir işareti olabilir. Genellikle büyük oyunlar videolar ve arka planda çok fazla uygulama çalışmasıyla oluşan bu durum herkesin başına gelmektedir.

Telefon Isınması Neden Olur
Telefon Isınması Neden Olur?

Telefon Isınması Normal Mi?

Telefonun ısınması  oldukça normal bir durumdur ancak ısınma dereceleri yükseldikçe sorun olduğu anlamına gelmektedir. Bu sorunlar farklı sebeplerden kaynaklanıyor olabilir bu sebepleri doğru tespit etmek ve ona karşı müdahale etmek telefonunuzun ısınma sorununa son verebilir.

Telefonunuz normal ısınma derecelerinde ısınacaktır bu ısınmayı elinizle hissedebilirsiniz ancak el yakacak kıvamlara geldiyse eğer belirttiğimiz Telefon Isınması Neden Olur? başlığı altındaki nedenlere göz atmanızı tavsiye ederiz.

  Windows 10 Ürün Anahtarı Bedava 2023(En Güncel Ürün Anahtarı)

Telefon Isınması Neden Olur?

Telefonun ısınmasının her zaman bir belirti olarak kabul edemeyiz ancak el yakacak durumlara geldiğini fark ettiğiniz zamanlarda neden olduğunu düşünmeye başlayabilirsiniz.

Donanım ile İlgili Sorunlar:  Yoğun ısınmaların bir çoğu bu sebepten kaynaklanıyor. Bataryanın şişmesi entegrelerden bir kaçının bozulması bunlardan bir kaçı eğer böyle bir sorun ile karşılaştıysanız teknik servise gitmeniz gerekecektir.

Arka Plan Uygulamalarını Kapatmak: Bir uygulama açtığınızda işleminiz bittikten sonra ana ekrana döndüğünüzde arka planda bu uygulama çalışmaya devam edecek ve telefonunuz bu uygulama için ekstra bir güç harcayacaktır.  Bir uygulama ile işiniz bittiğinde arkada bulunan sekmeleri kapatmayı alışkanlık haline getirin telefonunuzdaki ısınmayı azaltacaktır.

Kullanmadığınız Uygulamaları Kaldırmak: Bir uygulama indirdiğinizde yapmanız gerekeni yaptınız ve artık kullanmıyorsanız telefonunuzda gereksiz yer yer kaplaması ve arka planda çalışmaması kullanmadığınız uygulamayı kaldırın. Telefonunuzun ısınma sorununda düşüşleri fark edeceksiniz.

Uçak Modu Kullanımı: Uçak modu telefonunuzdaki mobil veri ve bluetooth işlemleri kapatacaktır offline bir uygulama yada oyun oynuyorsanız uçak modu ‘ nu kullanmanız telefonunuzun ekstra diğer işlemlere güç harcamasını önlemiş olacaksınız ve ısınma sorunu için oldukça faydalı olacaktır.

Ekran Parlaklığını En Son Ayarda Kullanmayın: Ekran parlaklığı bazı insanlar için oldukça takıntı konusu olarak kullanılmaktadır. Ancak ekran parlaklığı en son ayarında kullanılması ısınma sorunlarında oldukça etkili bir rol oynamakta mümkün oldukça parlaklığınızı en yüksek seviyede kullanmayın.

  Line Camera Duman Efekti: Fotoğraflara Sanatsal Bir Dokunuş 2023

Virüs Kaynaklı Isınma: 3 sınıf yazılımlar Android tabanlı telefonlarda oldukça hassas bir konu olarak göz önünde bulunuyor bu sebepten virüs bulaşmış telefonlarda aşırı ısınmalar söz konusu olabilir.

Telefon Isınması Zararları?

Telefonların aşırı ısınması telefonun içerisinde bulunan parçaların zarar görmesine tamamen yanmasına sebep olabilmektedir. En başta bataryanın yüksek sıcaklıkta şişme sonrasında patlama riskine sahip olduğu bilinmektedir. Bataryanın şişmesini gördüğünüzde bataryayı çıkarın ve bir daha kullanmayın.

Telefon Neden Isınır Ve Kapanır?

Telefonların aşırı ısınma sorunlarına karşı telefon kendini koruması amacıyla güvenlik önemli olarak kendini kapatır. Bir güvenlik önemli olarak oldukça işe yaran bir sistem koruması oldukça kullanışlı bekleme süresinin arttığı durumlarda cihazın pili şişebilir yada patlayabilir işlemci yada diğer entegre parçalar yanabilir ve oldukça masraflı durumlar ortaya çıkabilir.

Telefon Neden Isınır Samsung?

Telefonların genel olarak ısınmaya meyilli olduğu bilinmektedir hatta kimileri tarafından ısınması çoğu parçanın doğru çalıştığını belirten bir durum olduğundan bahsediyor. Telefonunuzun neden ısındığını yazdığımız Telefon Isınması Neden Olur? başlığına göz atabilirsiniz.

Telefon Neden Isınır Iphone?

Appel teknoloji şirketinin kendine özgü bir işletim sistemi kullanması telefonlarını 3. sınıf yazılımlardan uzak tutma konusunda oldukça başarılı kılmakta ve bu konuda ısınma sorunları mümkün değil. Diğer ısınma sebepleri için yukarıda belirttiğimiz Telefon Isınması Neden Olur? başlığına göz atabilirsiniz.

Puan Verpost

NedenOlur

Merhaba ben Samet. Sizler için birbirinden farklı bir çok kategoride neden olur sorularınıza yanıt için makaleler yazıyor. Burada neden olur sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu