Teknoloji

Telefonda Ekran Kararması Neden Olur? Nasıl Düzelir?

Telefonda Ekran Kararması Neden Olur?, Telefonda Ekran Kararması Nedir?, Ekran Kararması Nasıl Düzelir?

Bu yazımızda; Telefonda Ekran Kararması Neden Olur?, Telefonda Ekran Kararması Nedir?, Ekran Kararması Nasıl Düzelir? gibi merak edilen soruların cevapları yer almaktadır.

Telefonda Ekran Kararması Neden Olur?; Akıllı telefonların kullanımı oldukça arttı bununla birlikte sorunlarında beraberinde geldi yazılım sal yada fiziksel sebeplerden kaynaklı olarak akıllı telefonlarda ekran kararmasına neden olur sorunun ne olduğunu bilmeden insanlar yanlış müdahale ederek akıllı telefonun daha kötü bir hale gelmesine sebep olabilir.

Telefonda Ekran Kararması Neden Olur? Öncelikle bu sorunla karşılaşan insanlar telefonun ekran kararması nasıl düzelir gibi araştırmalar yaparak yanlış yapılan işlemler sonucunda büyük masraflar açabilir duruma gelecektir bu sebepten ötürü öncelikle kararmanın asıl sebebini tespit etmek gerekmektedir.

Telefonlarda Sık Sık Ekran Kararması Meydana Gelmektedir Yazımızı Okumaya Devam Edin Çözüm Hiçte Zor Değil….

Telefonda Ekran Kararması Nedir?


Telefonun ekranın yarısı karardı
Akıllı telefonlarda ekran kararması meydana gelen sorunların arasında bulunuyor. Telefonda Ekran Kararması Neden Olur? Ekran kararması ekranın bil bölmesinin yada tamamın kapanması yada ekranın tamamının siyah olmasına verilen isim sebeplerine bağlı olarak değişen ekran kararması akıllı telefonların içeresinde çok fazla meydana gelmektedir.

  Vodafone Cayma Bedeli Öğrenme 2022

Telefonda Ekran Kararması Neden Olur?

Akıllı telefonlarda ekran kararmasının bir kaç sebebi olabilir yazılımsal bir durum olabilir , telefonda bulunan grafik yazılımlarının kaldırılması yada telefonunuza 3 sınıf bir yazılım yüklemeniz ve bunu apk olarak herhangi bir siteden indirmeniz yada yanlış ve bilinçsiz kullanımlar ekran kararmasına sebep olacaktır. Telefonda Ekran Kararması Neden Olur?

Telefonda Ekran Kararması Neden Olur?
Telefonda Ekran Kararması Neden Olur?
  1. Yazılımsa Sorunlar: Akıllı telefon üreticileri telefonlarını sürekli olarak geliştirmek ve güncel tutmak amaçlı olarak telefonlara güncelleme yollamakta bu güncellemelerin bazıları büyük güncellemeler olarak bilinmekte güncelleme işlemi tam olarak tamamlanmadığında yada yarım bırakılmasında yazılımsal sorunlar ortaya çıkacaktır küçük bir ihtimal olarak karşımıza çıkmakta olan bu sebep ekran kararmasına sebep olabiliyor.
  2. Grafik Yazılımlarının Silinmesi: Bir çok akıllı telefon kullanıcısı telefonunu merak etmekte ve kurcalama içeresine girmekte kurcalama işlemlerini yaparken yanlışlıkla grafik ve görüntü sağlayıcı yazılımlardan bir kaç tanesine verilen zararlar yada silme işlemi ekranınızın kararmasına sebep verecektir. Samsung telefonun ekranı karardı ama çalışıyor
  1. Apk Kullanımı Ve İndirimi: Google Play uygulama temin eden programlarda bulunan uygulamaların %90 oranında güvenliği sağlanmış olarak kullanıma sunulmaktadır. Ancak apk kurulumu yapmak isteyen kullanıcılar kurdukları ve indirdikleri apk dosyasının güvenliği sağlanmamaktadır bu sebepten ötürü telefonunuza bulaşan virüs kaynaklı olarak ekran kararması meydana gelebilir.
  2. Bilinçsiz Kullanım: Akıllı telefonlarınızda bir depolama alanı verilmiş ve bu depolama alanı tamamen dolu olması yada aşırı yüklü olması sonucunda telefon kendi yazılımlarını kullanmakta zorluk çekecek ve bazı işlemleri gerçekleştiremeyecektir. Telefonda Ekran Kararması Neden Olur?
  3. Köklendirme İşlemi: Root olarak belirtilen ve akıllı telefonları köklendirme işlemi yapmak yazılımsal olarak telefonun ekranlarında kararmaya sebep olabilir. Telefonun ekranı karardı ama çalışıyor ne yapmalıyım
  4. Köklendirme işlemi telefon üreticileri tarafından tavsiye edilmeyen bir durum olarak belirtilmiştir hatta köklendirme işlemi yaptığınızda garanti süresini iptal edildiği ve teknik destek alamayacağınızı belirtmiş.
  5. Önyükleme Başlangıç Öğelerinin Silinmesi: Başlangıç öğelerinin farklı sebeplerden dolayı silinmesi başlangıçta ekran kararması yada telefonun başlangıç ekranında kalması gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
  Ghosty Web Giriş - Ghosty Web - Güncellenen Sürüm ( Kesin Çözüm)

Ekran Kararması Nasıl Düzelir?

Telefonda Ekran Kararması Neden Olur? öncelikle nerden ve nasıl meydana geldiğini bulmanız gerekiyor öncelikle yukarıda belirttiğimiz sebeplerden bakarak hangisinin sizde var olduğuna bakın yazılımsal olarak meydana geliyorsa normal reset yada hard reset atarak telefonunuzun ekran kararma sorununu çözebilirsiniz.

Hard reset yada normal reset atmak için telefonunuzu kapatın ve ses açma tuşuna ve home tuşu yani açma ve kapama tuşuna basılı tutun açılan menüden ses açıp kapama tuşları ile hareket ettirip reset seçeneğini seçerek reset atın yazılımsal sorunları çözmüş olacaksınız. Telefon ekranın bir kısmı karardı Fiziki bir darben kaynaklı bir durum söz konusu olduysa ekran değişimi yapılması gerekebilir.

Huawei Telefon Ekran Kararması Nasıl Düzelir?

Huawei Telefon ekran kararmaları öncelikle nerden ve nasıl meydana geldiğini bulmanız gerekiyor öncelikle yukarıda belirttiğimiz sebeplerden bakarak hangisinin sizde var olduğuna bakın yazılımsal olarak meydana geliyorsa normal reset yada hard reset atarak telefonunuzun ekran kararma sorununu çözebilirsiniz.

Eğer hard reset yada normal reset sonucunda telefonunun ekran kararması düzelmediyse fiziksel bir sebep olabilir ekran değişimi yaptırmanız gerekebilir.

Samsung Telefon Ekran Kararması Nasıl Düzeltirim?

Samsung akıllı telefonlarında oluşan ekran kararması nasıl düzelir soruları oldukça fazla araştırılmaktadır bu sorunun cevabı diğer telefon markaları ile aynı çözüm yolu ile düzelttirmektedir yazılımsal durumları çözmeniz hard reset yada normal reset ile çözüm yolunu bulabilirsiniz.

  Kişisel Bilgisayarınız Bir Sorunla Karşılaştı? (Kesin Çözüm) 2022

Samsung telefon ekran kararması nasıl düzelir?

Samsung Telefonlarda ekran kararması genel olarak yazılım sorunlarından kaynaklanmaktadır ekran kararmışsa ve kararmayı gidermek istiyorsanız. Öncelikle telefonu kapatmanız gerekiyor. Ardından aç kapa tuşu ve ses açma kapama tuşlarına aynı anda basarak menü bölümüne geçmeniz gerekiyor. Telefonda ekran kararması nasıl düzelir

Samsung telefon ekran kararması neden olur?

Yazılım nedeniyle telefonun ekranın kararması, yazılımda ekran hatası alındığında oluşur. Donanım ve yazılım uyumsuzlukları sebebi ile akıllı cihazlarda ekran kararması yaşanır. Virüs enfeksiyonu olarak da isimlendirilebilecek bu durum, uygulama indirme ve kullanma esnasında virüsün bulaşması ile meydana gelir.

Telefonun ekranı açılmıyor ne yapmalıyım?

Telefonu kapatın ve tekrar açmak için güç butonuna, Ana ekran butonuna ve ses yükseltme butonuna birlikte basıp bekleyin. Telefon titredikten sonra, sadece güç butonundaki parmağınızı çekin ve diğer iki butona basmaya devam edin. Kısa bir süre sonra karşınıza Android kurtarma ekranı gelecektir.

Diğer Yazılarımıza Göz Atarak Daha Fazla Bilgi Edinebilirsiniz.

İnsta Pro İzmur

Dizipal Güncel Adres

Bestwhozi Web Giriş

Menco Web Giriş

5/5 - (1 vote)

NedenOlur

Merhaba ben Samet. Sizler için birbirinden farklı bir çok kategoride neden olur sorularınıza yanıt için makaleler yazıyor. Burada neden olur sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu