Sağlık

Balgamlı Öksürük Neden Olur?

Balgamlı Öksürük Neden Olur?, Balgamlı Öksürük Nasıl Geçer?, En Hızlı Öksürük Kesici?, Çocuklarda Balgamlı Öksürüğe Ne İyi Gelir?, Kuru Öksürük Nasıl Geçer?

Havalar soğumaya başladıkça insanların şikayetleri artmaya başlıyor akıllarda Balgamlı Öksürük Neden Olur?, Balgamlı Öksürük Nasıl Geçer?, En Hızlı Öksürük Kesici?, Çocuklarda Balgamlı Öksürüğe Ne İyi Gelir?, Kuru Öksürük Nasıl Geçer? gibi sorular geliyor bu yazımızda sorulara cevap verdik.

Balgamlı Öksürük Neden Olur? gibi soruların sorulma dönemi yaklaşmaya başladı havaların soğuması nedeniyle oldukça fazla hastalanma vakaları çıkmaya başladı hiç sevilmeyen balgamlı öksürük nasıl geçer? gibi sorular sorulmaya ve araştırılmaya başlandı.

Balgamlı Öksürük Neden Olur?
Balgamlı Öksürük Neden Olur?

Balgamlı Öksürük Neden Olur?

Balgamlı öksürük neden olur tek bir sebebi bulunmuyor bir kaç sebepten kaynaklanabilir bir rahatsızlık olarak karşımıza çıkmaktadır. Öksürük oldukça rahatsız edici bir hastalık olarak görülmekte bazen o kadar şiddetli olabiliyor ki günlük hayatınızın da  aksamasına sebep olabiliyor.

 • Sigara ve Tütün Ürünleri Kullanımı
 • Soğuk Algınlığı
 • Akciğerde Oluşan Hasar
 • Bronşit
 • Zatürre
 • Verem
 • Uzun Süre Soğuk Havaya Maruz Kalmak
 • Sinüzit

Balgamlı Öksürük Nasıl Geçer?

Balgamlı öksürük oldukça inatçı bir rahatsızlık olarak karşımıza çıkmaktadır aldığınız ilaçların bazen etki etmediğini dahi görebilirsiniz bazı durumlarda kuru öksürük olarak kalır ve uzun bir süre sizinle kalabilir.

Bu durumlarla karşılaşan insanların bir çoğu balgamlı öksürük nasıl geçer gibi soruları araştırmaya başlıyor bunun için en önemli durum bir hekime başvurmanız gerekmektedir ancak birçok insan ilaç kullanmaktan hoşlanmıyor bu sebepten doğal yöntemlerle nasıl geçiririm diyerek beklemekte.

 • Ihlamur Ve Bal: Ihlamur belki de herkesin evinde bulunan mükemmel bir soğuk algınlığı için kullanılan bir ürün öksürüğün geçmesinde oldukça iyi olan ıhlamur bal ile karıştırılıp tüketildiğinde balgamlı öksürük te büyük bir azalma göreceksiniz.
 • Zencefil Ve Bal: Zencefil hem öksürük hem de balgamı sökme konusunda oldukça iyi olduğu bilinmekte bir yemek kaşığı sıcak suyun içerisinde atın ve kaynatın bir süre bekleyip demlenmesini bekleyin demlendikten sonra bir bardağa doldurup bir tatlı kaşığı balı içine atın ve karıştırın gün içerisinde bir kaç defa tüketin balgamda ve öksürük te büyük bir azalma olacaktır.
 • Meyan Kökü: Meyan kökü bir çok solum hastalıklarında sıkça kullanılan bir o kadarda etkili bir bitki olarak karşımıza çıkmaktadır. Tüketimi oldukça basit olan meyan kökü gün içerisinde tüketildiğinde balgamı ve öksürükte büyük bir azalma gösterecektir bunun yanında astım , bronşit  gibi rahatsızlıklarda rahatlama sağlayacaktır.
 • Kekik: Eski dönemlerden buyana sıkça kullanılan grip ve soğuk algınlığına oldukça iyi gelen kekik gönül rahatlığı ile kullanılabilir.
  Access Bars Nedir? 😵 Access Bars Bilinmeyenleri

En Hızlı Öksürük Kesici?

Bir çok kişi öksürük  geçmemesi konusunda oldukça şikayetçi bu sebepten en hızlı öksürük nasıl geçer gibi soruları sormakta ve cevaplarını aramakta

Zencefil Ve Bal: En etkili öksürük kesicilerin başında gelen zencefil ve bal oldukça hızlı bir şekilde rahatlama sağlayacaktır ve düzenli kullanımda öksürüğü tamamen kesecektir.

Pekmez Ve Karabiber: Çok fazla bilinmeyen ancak oldukça etkili karışımlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır bu karışımız bir tatlı kaşığıyla birleştirip yutulursa balgamı ve öksürüğü kısa sürede kestiğini göreceksiniz.

Karabiber Ve Bal: Bal ile karabiberin birleşimi de oldukça etkili bir öksürük kesici olarak bilinmektedir bir tatlı kaşığıyla tüketildiğinde balgamı sökmekte ve öksürüğü kesmekte çok etkilidir.

Çocuklarda Balgamlı Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Çocuklar soğuk havalarda yetişkinler kadar hazırlıklı olamıyorlar hasta olduklarında geçirme süreleri uzamakta bu belirtilerin en çok görüleni ise balgamlı öksürük olarak biliniyor peki çocuklarda balgamlı öksürüğe ne iyi gelir sorusunun cevabını verdik.

Zencefil Ve Bal: Gece yatmadan önce çocuklarınıza hazırlayacağınız zencefil çayına ekleyeceğiniz bir tatlı kaşığı bal ile içirdiğinizde balgamı ve öksürüğü rahat bir şekilde söktüğünü göreceksiniz.

Süt Ve Zerdeçal: Gece yatmadan önce ve sabah kalkar kalkınca bir bardak sütün içerisine ekleyeceğiniz bir çay kaşığı zerdeçal ile tüketmesini sağladığınızda balgamlı öksürüğün azaldığını göreceksiniz.

Kuru Öksürük Nasıl Geçer?

Kuru öksürük herkesin nefret ettiği bir rahatsızlık olarak karşımıza çıkmaktadır oldukça rahatsız edici bir durumu olduğu bilinen ve insanların sürekli olarak çözüm aradığı bir durumdur. Kuru öksürük ten kurtulmanın bir kaç bitkisel çözümü bulunmakta.

  Ne Yaptıysam Uyuz Geçmiyor? , Uyuzdan Nasıl Kurtulurum? (Kesin Çözüm)

Papatya Kurusu: Papatya kurularını bir kapta kaynatın ve buharını içinize çekin ve bunu düzenli olarak bir kaç gün uygulayın bir süre sonra öksürükte azalma göreceksiniz.

Bitki Çayları: Kuru öksürükten kurtulmak için bitki çaylarını kullanabilirsiniz ancak bir çay kaşığı bal eklerseniz etkisinin çok daha iyi olduğunu göreceksiniz.

 

Puan Verpost

NedenOlur

Merhaba ben Samet. Sizler için birbirinden farklı bir çok kategoride neden olur sorularınıza yanıt için makaleler yazıyor. Burada neden olur sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu