Neden Olur ?

Kalorifer Böceği Neden Olur?

Kalorifer Böceği Neden Olur? , Kalorifer Böceği Zararları?, Kalorifer Böceği Neyden Hoşlanmaz?, Kalorifer Böceği Nerden Gelir?

Bu yazımızda Kalorifer Böceği Neden Olur? , Kalorifer Böceği Zararları?, Kalorifer Böceği Neyden Hoşlanmaz?, Kalorifer Böceği Nerden Gelir? gibi merak edilen soruların cevapları yer almaktadır.

Kalorifer Böceği Neden Olur?

Kalorifer Böceği Neden Olur? gibi sorular oldukça fazla sorulmakta özellikle kalorifer adı verilmiş bu böcekler nemli sıcak yerleri çok severler oldukça hızlı yayılabilen bu böceklerin diğer bir ismi hamam böceği olarak belirtilmiş yediğimiz yiyeceklerin üstünde içerisinde gezmeyi çok seven bu böcekler bıraktıkları salyalar ve dışkıları ile verem gibi hastalıklara neden olabiliyorlar bu sebepten bulunmaları oldukça tehlikeli olarak görülüyor.

Kalorifer Böceği Neden Olur
Kalorifer Böceği Neden Olur

Bunun yanı sıra oldukça mide bulandırıcı hayvanların arasında zirvede bulunmakta kalorifer böcekleri insanların genellikle mutfaklarında bulunmaktadır. Yok edilmesi oldukça zor olan bu böcekler insanların yaşam alanlarında sıkça görülmektedir.  Peki Kalorifer Böceği Neden Olur?

Kalorifer Böceği Nerden Gelir?

Kalorifer böcekleri diğer bir değişle hamam böcekleri evlerinize alışveriş poşetleri kanalizasyon borularından, evlerinizde bulunan çatlaklar ve gider borularınızda bulunan boşluklardan evlerinize girmektedir çok kısa bir sürede üreme yetisine sahip olan kalorifer böcekleri tek yavrulamada 200 kalorifer böceği yumurtası bırakabilir kuluçka süresi 18 gün olan kalorifer  böceklerinin bir anda evinizde koloni kurmaları kaçınılmaz olacaktır.  Koloni kuran Kalorifer böceklerinden kurtulmak bazen insanlar için oldukça zahmetli olabilmekte bu sebepten ötürü insanlar kalorifer böceklerini nasıl yok edebilirim gibi sorularla karşı karşıya gelmekte.

  PYBS Yattı Mı? 2022 PYBS Bursu Yattı Mı?

Kalorifer Böceği Zararları Nelerdir?

Kalorifer böcekleri insanlar tarafından mide bulandıran böcekler arasında bulunmakta oldukça haklı durum olarak görülmekte çünkü kalorifer böcekleri nemli ve sıcak bölgeleri oldukça çok sevmektedirler bu sebepten yiyecek içeceklerin üzerlerinde tencerelerin içerisinde ve mutfak dolaplarının içerisinde bulunmayı çok severler bu böceklerin mide bulandırmanın yanında yiyeceklerin ve içerisinde bıraktıkları dışkılar ve salyalar başta verem olmak üzere bir çok ciddi rahatsızlığın oluşmasına neden olmaktadır.  Öyleki bir çok kişi tencerelerin içerisinde Kalorifer böceğini görmeden yemeği üzerine yaparak onları yemeğe dahil ettiği söylenmekte.

Kalorifer Böceği Neyden Hoşlanmaz?

Kalorifer böcekleri neyden hoşlanmaz?, Kalorifer böceklerini nasıl uzaklaştırırım?, gibi soruları oldukça merak edilmekte tüm böceklerinde üzerinde etkili olan bazı kokular ve bitkiler bulunmakta bunları hamam böceklerinin bulunduğu bölgeye uyguladığınızda bir daha o bölgeye yaklaşamayacağından emin olabilirsiniz.

  1. Nane Kokusu:  Nane kokusunun keskin kokusu Kalorifer böceklerinin nefret ettiği kokulardan biridir Öyleki nane yağı bulunan bir sprey şişesini kalorifer böceklerinin bulunduğu bölgeye sıkın bir süre sonra o bölgeye yaklaşmayacaklarını göreceksiniz.
  2. Defne Yaprağı:  Bir çok böcek türünün sevmediği kokulardan biri olan defne yaprağı kokusu böcekler için oldukça keskin olarak görülmekte en başta Kalorifer böceği ile diğer böcek türlerinindi uzaklaşmasına neden olur.
  3. Narenciye Kokusu:  Böceklerin bir çoğu narenciye kokusundan hoşlanmazlar bulundukları bölgeye uygulandığında o bölgeden uzaklaşacaklardır.
  4. Biberiye Yağı Ve Kırmızı Biber: Biberiye ve kırmızı biber kokusu kalorifer böcekleri için oldukça keskin olan kokulardır bu sebepten onları uzak tutacaktır.
  5. Çürük Meyve Kokusu: Bilinenin aksine çürük meyve kokuları kalorifer böceklerini kaçırmaz aksine daha fazla üzerine çeker yanlış bilinen bu yöntemi uygulayıp kalorifer böceklerini evden nasıl uzaklaştırabilirim gibi soruları sormaya başlıyor ve oldukça fazla çaba sarf ediyor.
  Sek Erkek Nedir? Sek Erkek Ne Demek? (Sek Erkek Özellikleri)

Kalorifer Böcekleri Nasıl Yok Edilir?

Kalorifer böcekleri oldukça hızlı üreyebilen böcekler arasında bulunmaktadır bir tanesini öldürmek onları yok etmeye yetmeyecektir.  Bu böcekleri görmeniz oldukça zor ancak çok aç kaldıklarında görüp yakalayabilirsiniz yakalanmaları için tuzaklar kurulabiliyor ancak en etkili çözüm olarak ilaçlama yapılması gerektiği belirtilmektedir.

Ancak Kalorifer böceklerini yok etmenize yardımcı olacak doğal bir ürün bulunuyor. Unutmayın ki kimyasal ilaçlar insan sağlığına böceklerden daha fazla zarar vermektedir.

Karbonat ve Şeker:  Şeker Kalorifer böceklerini üzerine çekecektir içerisinde bulunan karbonat ise yediklerinde içlerinde baloncuklar oluşturarak ölmelerini sağlayacak bu sayede kalorifer böceklerinden kurtulabilirsiniz .

Puan Verpost

NedenOlur

Merhaba ben Samet. Sizler için birbirinden farklı bir çok kategoride neden olur sorularınıza yanıt için makaleler yazıyor. Burada neden olur sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu