Sağlık

Ne Yaptıysam Uyuz Geçmiyor? , Uyuzdan Nasıl Kurtulurum? (Kesin Çözüm)

Uzun Süre Geçmeyen Uyuz? , Eczanede Satılan En Etkili Uyuz İlacı?, Kolonya Uyuza İyi Gelir Mi?, En Etkili Uyuz İlacı

Ne Yaptıysam Uyuz Geçmiyor? diyenlerden iseniz bu yazımız tam size göre yazımızın ilerleyen bölümlerinde Uzun Süre Geçmeyen Uyuz?, Eczanede Satılan En Etkili Uyuz İlacı?, Kolonya Uyuza İyi Gelir Mi?, En Etkili Uyuz İlacı gibi sorularınızın cevabını bulacaksınız.

Dünyada aynı anda yaklaşık 130 milyon uyuz vakası olduğu biliniyor. Doğrudan cilt teması yoluyla bir kişiden diğerine kolayca bulaşabilen oldukça bulaşıcı bir cilt hastalığı olmasına rağmen, uyuz cinsel yolla bulaşan bir hastalık değildir.

Akar istilası, istila edilmiş giysiler veya yatak takımları yoluyla da bulaşabilir. Yakın temas gerekli değildir.

Uyuz can sıkıcı olabilse de, genellikle etkili bir şekilde ortadan kaldırılabilir. Tedavi genellikle kaşıntı akarlarını ve yumurtalarını öldüren ilaçlardan oluşur. Uyuz çok bulaşıcı olduğu için, doktorlar genellikle uyuzlu bir kişiyle sık temasta bulunan akraba ve aile üyeleri için tedavi önermektedir.

Ne Yaptıysam Uyuz Geçmiyor?
Ne Yaptıysam Uyuz Geçmiyor?

Uyuz Nedir?

Uyuz, Sarcoptes scabiei olarak bilinen bir akarın neden olduğu bir deri hastalığıdır. Tedavi edilmediği takdirde, bu mikroskobik akarlar cildinizde aylarca yaşayabilir. Derinin yüzeyinde ürerler ve sonra yuvarlar ve yumurtlarlar. Bu, ciltte kaşıntılı, kırmızı bir döküntü oluşmasına neden olur. Uyuz nasıl geçer, uyuz nasıl tedavi edilir?

  Hacamattan Sonra Hayvansal Gıda Yenirse Ne Olur?

Uyuz can sıkıcı olabilse de, genellikle etkili bir şekilde ortadan kaldırılabilir. Tedavi genellikle kaşıntı akarlarını ve yumurtalarını öldüren ilaçlardan oluşur. Uyuz çok bulaşıcı olduğu için, doktorlar genellikle uyuzlu bir kişiyle sık temasta bulunan akraba ve aile üyeleri için tedavi önermektedir. Ne Yaptıysam Uyuz Geçmiyor? 

Ne Yaptıysam Uyuz Geçmiyor?

Ne Yaptıysam Uyuz Geçmiyor? diyorsanız şuan ki başlığımız sizler için hazırladığımız ve uyuzdan kurtulmanız için oldukça etkili tedavi yöntemleri ile uyuz hastalığından kurtulabilirsiniz.

Bazı geleneksel uyuz tedavileri ciltte yanma hissi, kızarıklık, şişme ve hatta uyuşma veya karıncalanma gibi istenmeyen yan etkilere neden olabilir. Bunlar genellikle geçici olsalar da rahatsız edici olabilirler. Bu nedenle, mümkünse önce doktora gidin. Elbette, imkanlarınız yoksa, evde uyuz tedavisi için kullanabileceğiniz tedaviler vardır.

Çay Ağacı Yağı

Bazı araştırmalar, çay ağacı yağının uyuz tedavisinde kaşıntıyı giderdiğini ve kızarıklığı azalttığını gösteriyor.

Aleo Vera

Bu jel, cilt tahrişini ve yanmasını yatıştırma yeteneği ile bilinir, ancak küçük bir çalışma, aloe veranın uyuz için reçeteli bir tedavi kadar etkili olduğunu bulmuştur.

Kapsaisin Kremi

Akarları öldürmese de, acı biberden elde edilen Kapsaisin içeren kremler, cildinizi tahriş edici ısırıklara ve böceklere karşı duyarsızlaştırarak ağrı ve kaşıntıyı hafifletebilir.

Uçucu Yağlar

Karanfil yağı doğal bir böcek ilacıdır, bu nedenle akarlar varlığında ölebilir. Lavanta, limon otu ve Hindistan cevizi gibi diğer uçucu yağlar, uyuz tedavisinde bazı faydalar sağlayabilir.

  Devlet Hastanesinde Kızlık Zarı Muayenesi Yapılır Mı?

Eczanede Satılan En Etkili Uyuz İlacı?

Piyasada bilinen Eczanede Satılan En Etkili Uyuz İlacı? Sante Plus Scab Forte Cilt Bakım Losyonu ‘dur

Kolonya Uyuza İyi Gelir Mi?

Kolonya Uyuza İyi Gelir Mi? diye düşünen bir çok insan bulunuyor elbette içerisinde bulundurduğu alkol ile ve keskin kokusu sayesinde uyuz akarlarında oldukça etkili sonuçlar verebilir. Uyuz için sirke tedavisi en yaygın bitkisel tedavidir. Ayrıca tuz, zerdeçal, kolonya, çay ağacı yağı ve aloe vera kullanımı gibi çeşitli bitkisel tedavi seçenekleri de bulunmaktadır. Ne Yaptıysam Uyuz Geçmiyor?

5/5 - (1 vote)

NedenOlur

Merhaba ben Samet. Sizler için birbirinden farklı bir çok kategoride neden olur sorularınıza yanıt için makaleler yazıyor. Burada neden olur sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu